אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירכוש את סונול? שלמה שמלצר ביקר במתקני החברה בחיפה צילום: שאול גולן

בלעדי לכלכליסט

ירכוש את סונול? שלמה שמלצר ביקר במתקני החברה בחיפה

הבעלים של קבוצת הרכב הגדולה בישראל ערך סבב שיחות עם עובדי חברת האנרגיה - שנמצאת על המדף. שמלצר: "אין מגעים לרכישה"

19.01.2014, 16:09 | ליאור גוטמן

קבוצת הרכב של שלמה שמלצר מביעה התעניינות ראשונית ברכישה של חברת האנרגיה סונול. ל"כלכליסט" נודע כי שמלצר ביקר ביום רביעי האחרון במתקני חברת סונול בחיפה וערך סבב שיחות עם העובדים שם.

שמלצר הוא הבעלים של קבוצת הרכב הגדולה בישראל שאחראית בין השאר על חברת הליסינג שלמה SIXT ועל פעילות השכרת הרכב, וברשותה כ-70 אלף מכוניות. בנוסף מחזיק שמלצר בזיכיון ייבוא מכוניות אופל ובחברת הביטוח שלמה. חברת האנרגיה סונול נמצאת מזה זמן מה על המדף, וכלכליסט אף דיווח על התעניינות של ענקית האנרגיה טרפיגורה.

קראו עוד בכלכליסט

 

סונול , צילום: דורון גולן סונול | צילום: דורון גולן סונול , צילום: דורון גולן

עבור שמלצר רכישה של חברת דלק היא צעד שמשלים את כלל פעילויות החברה בתחום הרכב. שמלצר אף ניסה בעבר לרכוש את סונול כאשר המגעים הרשמיים נוהלו ב-2006 אולם לא הבשילו.

מגרנית הכרמל סרבו להגיב לידיעה. קבוצת שמלצר טוענים שאן כרגע שום מגעים לרכישת סונול, אולם הם לא ידעו להסביר מה עשה שמלצר במתקני סונול בחיפה רק באמצע השבוע שעבר ועל הביקור הספציפי הזה מסרו "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
סונול
סונול על המדף הרבה מאוד זמן ולא מצליחה להתרומם בפרט ששוק הדלק משתנה חדשות לבקרים או שההנהלה מעוניינת שירכשו את החברה או שהם שוקדים על שמרם ולא מעוניינים להכניס שינויים שמלצר יניף את החברה למעלה בפרט שעם צי מכוניות של 70000 מכוניות . בממוצע 35 ליטר ליום מחצית הרכבים = 1.225.000 ליטר ליום בתוספת רכבים מזדמנים = 2 מיליון ליטר ליום שווה לקנות
אליס  |  20.01.14
2.
לתת לו רשיון למזג את סונול + דלק
ברגע שיצמצמו חברת דלק אחת נקבל רווחים עצומים לחברה הממוזגת המדינה תיכנס כשותף של 5 אחוז . בסך הכל מחיר הדלק קבוע ומפוקח ומהווה סוג של מכונת מיסים , לכן כל הפיזור בין כמה חברות דלק , זה סוג של מינהל ציבורי מנופח ומיותר . הצימצום יאפשר בהמשך אולי להוריד מרווח שיווק בכמה אגורות שזה גם משהו .
חיים , מרכז  |  19.01.14