אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשויות הכדורגל אשמות בפציעתו של פלקאו צילום: איי אף פי

רשויות הכדורגל אשמות בפציעתו של פלקאו

הפציעה של חלוץ מונאקו ונבחרת קולומביה מדגישה את הצורך בהפרדה מלאה בין מקצוענים לחובבנים

23.01.2014, 19:42 | אוריאל דסקל

רדמאל פלקאו, החלוץ הקולומביאני הבינלאומי של מונאקו, גמר את העונה ויחמיץ את מונדיאל 2014 בגלל פציעה קשה בברכו. פאלקאו נפצע מהתאקל הזה במשחק אמש מול שסלה (Chasselay) מהליגה הרביעית בצרפת. מונאקו היא קבוצה מצמרת הליגה הצרפתית והיא התמודדה מול קבוצה חצי מקצוענית. הבלם שפצע את פאלקאו , סונר ארטק, הוא שחקן לא מקצועי.

קראו עוד בכלכליסט

ארטק "גמור" מהפציעה של פלקאו. "אני מאוד עצוב. אני שונא את חיי", אמר אחרי המשחק. ארטק הוא בעל תואר בגיאורפיה וכל חייו שיחק בליגות הנמוכות בצרפת. הוא מבין כמה חשוב עבור כל שחקן לשחק במונדיאל והצער שלו הוא אמיתי. הוא הרס לפלקאו את הסיכוי לככב במונדיאל. הזדמנות שעלולה לא לחזור על עצמה.

נבחרת ספרד. משחק של מול סן מרינו הוא פארסה, צילום: איי אף פי נבחרת ספרד. משחק של מול סן מרינו הוא פארסה | צילום: איי אף פי נבחרת ספרד. משחק של מול סן מרינו הוא פארסה, צילום: איי אף פי

הפציעה הזו שוב מדגישה את הצורך להפרדה מוחלטת בין מקצוענים לחובבנים בכדורגל. משחקים בין חובבנים למקצוענים פשוט לא הוגנים - עבור המקצוענים או החובבנים. השחקנים החובבנים פשוט לא מהירים, חזקים או טכניים כמו המקצוענים, שהקדישו את כל חייהם כדי להיות באחוז הבודד מהאנושות שזכו להיות ספורטאים מקצוענים.

במשחקים בין "חצי מקצוענים" למקצוענים, החובבנים כמעט ואף פעם לא מנצחים. או שהם מושפלים או במקרה הגרוע ביותר פוצעים שחקן גדול ומסתובבים כל חייהם עם אות קין על המצח - "זה ההוא שפצע את השחקן X".

הפציעה של פלקאו אינה אשמתו של ארטק המסכן. האשמים הם רשויות הכדורגל בעולם שמאפשרות לכלים כבדים וקהים לשחק נגד סכיני ניתוח משוכללים. הם יצרו במה עליה שחקן חובבן יכול להרוס את הקריירה של שחקן מקצועי. נכון זה "רומנטי" כשקבוצה של אינסטלטורים ורואי חשבון מתמודדת מול קבוצה מהליגה הראשונה - אבל זה גם טיפשי. גם ברמה הבינלאומית זה טיפשי. משחקים בין סן מרינו או ליכטנשטיין מול גרמניה, ספרד או הולנד פשוט לא שווים את הזמן. הם לא תחרות, הם פארסה.

אף אחד לא יאפשר לנהג מונית להיות נהג פורמולה 1 רק בגלל שהוא "נהג". חמור לא יכול להתחרות במירוץ סוסים. לא תאפשרו למי שצפה המון ב"חוק וסדר" להיות העורך דין שלך, נכון?

כדורגלנים עובדים קשה מאוד ונשחקים מהלחצים הפיזיים והמנטאלים של הכדורגל המקצועני. להכריח אותם לשחק מול שחקנים חובבנים זו זלזול בהם ובמקצוע שלהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זה חלק מהמשחק
אז מה אתה מציע מר דסקל? פציעות קורות, כן זה לא נעים שזה קורה אבל זה חלק מהמשחק, אותו מגן חובבן לא התכוון בשום פנים ואופן שזה יקרה,ממה שאני מבין מקריאה בכתבה שלך זה שלא תהיה הגרלה פתוחה וספורטיבית ודבר כזה יביא פתח גם לעתיד, קבוצות גדולות יסרבו לשחק נגד קטנות כי הן שומרות על השחקנים ואם כבר מישהו אשם זה המאמן שלו שמעלה שחקן ברמתו נגד קבוצה ליגה רביעית, מה קרה חסרים לו שחקנים?
ש  |  24.01.14
4.
נו באמת.
אתה מודע לכך, אדון אוריאל, שבאותו מחזור גביע, גם טולוז וגם בורדו הודחו נגד קבוצות מליגות נמוכות, וגם ליון לא הייתה רחוקה מכך, אחרי שהייתה בפיגור של 1-0 בשלב די מתקדם של המשחק. חוצמזה, הפציעה של פלקאו, אם רואים את ההילוך החוזר המלא ולא את הגיף שאליו קושר בכתבה, נבעה בעיקר מחוסר מזל. הגלישה של הבלם לא הייתה מסוכנת, והפציעה נבעה מכך שהאגן של השחקן פגע ברגל של פלקאו, שנתקעה בדשא משום מה.
צ'יונו  |  24.01.14
לכל התגובות