אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה צפויה לאשר: טיפולי שיניים למבוגרים בסל הבריאות צילום: נמרוד גליקמן

הממשלה צפויה לאשר: טיפולי שיניים למבוגרים בסל הבריאות

ועדת השרים לחקיקה תדון היום בהצעת חוק שתאפשר למבוגרים לקבל בחינם חלק מטיפולי השיניים. העלות, 160 מיליון שקל, עשויה לגרום להעלאת דמי ביטוח הבריאות

26.01.2014, 06:57 | מיקי פלד

ועדת השרים לענייני חקיקה צפויה לדון היום בהצעת חוק להכנסת טיפולי השיניים למבוגרים לתוך סל הבריאות, כך שיינתנו בחינם דרך קופת החולים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הערכות בכנסת, להצעה סיכוי טוב לקבל את אישור הוועדה, בכפוף לסיכום עם האוצר על מסגרת התקציב, שצפויה לעמוד על כ־160 מיליון שקל. אחת האפשרות שנשקלות למימון הטיפולים היא העלאה של 0.05% בדמי ביטוח הבריאות, אך רוב הסיכויים כי הכסף יגיע ממקורות קיימים.

ההצעה הוגשה על ידי ח"כ חיים כץ וחברי כנסת נוספים. מדובר בה בעיקר על טיפולי שיניים שאמורים למנוע התפתחות מחלות או לשמר מצב קיים, כמו טיפול בחורים וסתימות, ניקוי וכד'.

רופאת שיניים, צילום: shutterstock רופאת שיניים | צילום: shutterstock רופאת שיניים, צילום: shutterstock

כמו כן, ההצעה כוללת גם הכנת שיניים תותבות נשלפות הנתמכות על שני שתלים ואף שירות דנטלי נייד לקשישים המרותקים לבית או למוסד. ההצעה תחול על כ־700 אלף מבוגרים בני 65 ומעלה, כאשר לפי קואליציית הארגונים לרפואת שיניים ציבורית, כ־60% מהמבוגרים סובלים מחוסר שיניים מוחלט או חלקי.

אם משרד האוצר יאשר את ההצעה, השאלה היא איך היא תמומן. מצד אחד, המשרד מתנגד להעלאת מסים לפי הצעת החוק, אך מצד שני, רק לפני כחצי שנה הוחלט על הקפאת הרחבת הטיפולים המשמרים לילדים בגילאי 13–14 עקב מחסור בתקציב המדינה.

ההצעה כוללת גם את הקמתו של תאגיד לרפואת שיניים, שאמור היה לקום כבר ב־2010 כמתחרה לארבע קופות החולים במסגרת הכנסת טיפולי השיניים לילדים לסל הבריאות.

הקמת התאגיד נמצאת כיום בדיון בבית הדין להגבלים עסקיים, שכן שירותי בריאות כללית מתנגדת להחלטת הממונה על ההגבלים לאפשר הקמתו של תאגיד שיעסיק רופאים באופן פרטי ולא דרך הקופות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות