אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורכי הדין החדשים של נוחי דנקנר הגישו בעבר תביעה נגד גנדן צילום: אוראל כהן

עורכי הדין החדשים של נוחי דנקנר הגישו בעבר תביעה נגד גנדן

שמואל קסוטו ואיתן נוף ייצגו את אלמנתו של דני קסטן בתביעתה נגד גנדן תיירות לזכויות ומניות בחברה. מוטי בן משה נפגש עם מנהלי החברות בקבוצת אי.די.בי, ובראשם המנכ"לים של שופרסל וסלקום

26.01.2014, 08:49 | גולן חזני

עורכי הדין שמואל קסוטו ואיתן נוף, שנשכרו על ידי נוחי דנקנר, היו מעורבים בעבר בתביעה נגד גנדן - החברה הפרטית של דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי.  

קראו עוד בכלכליסט

דנקנר שכר אותם לייצוג בבקשה לעיון חוזר ולביטול שהגיש לבית המשפט בעקבות ההחלטה לאשר את הסדר מול אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה.

קסוטו ונוף ייצגו את דסי (הדסה) קסטן, אלמנתו של דני קסטן, אשר תבעה מגנדן תיירות ותעופה זכויות שונות, ביניהן מניות בחברת גנדן תיירות והחברות־הבנות שלה, סקיי, המילניום השלישי וחברות נוספות. הנושא עבר לבוררות והסתיים בפשרה.

דנקנר טען בבקשה כי מקור הכספים של מוטי בן־משה אינו חוקי והוא תוצר של אלמנטים פליליים. השופט איתן אורנשטיין העביר את הבקשה לתגובות הצדדים. בן־משה יצטרך עתה להגיב על ההאשמות של דנקנר, בפעם הראשונה, בבית המשפט. אורנשטיין ציין בהחלטה כי "תמוה שדנקנר מצא לנכון בשלב מאוחר זה, לאחר מתן פסק הדין, לשכור את שירותיהם של קסוטו ונוף. מאחר שהיו שותפים עמי במשרד יוסי שגב לפני 12 שנה, איני נוהג לשמוע תיקים שמטופלים על ידיהם".

יש לציין ששגב עצמו הובא על ידי בן־משה ואלשטיין לאסיפת מחזיקי האג"ח בערב שאחרי דחיית ההצעה המשותפת של השניים על ידי אורנשטיין, התייצב לצדם של השניים על הבמה והציג בפניהם את האפשרויות בנושא התביעות הפרטיות נגד דנקנר.

עו"ד נוסף, יורי נחושתן, שהיה אף הוא שותף באותה תקופה במשרד עם אורנשטיין ושגב, היה גם מעורב בתהליך ודרש את פירוק אי.די.בי אחזקות.

אורנשטיין נמנע מלציין הערות דומות בעבר לגבי מעורבותם של שגב ונחושתן, ובסביבת דנקנר הבחינו בכך והעמידו את אורנשטיין במילכוד מסוים. קסוטו אמר בתגובה כי לא נשכר כדי לפסול את אורנשטיין אלא במטרה לטפל בהאשמות מול אקסטרה.

במקביל ביקש דנקנר מבית המשפט העליון להגדיר את הזמן המוקצב לו לערעור החל מהיום שבו אורנשטיין ייתן את פסיקתו בבקשה לדיון חוזר ולא מ־17 בדצמבר. לרשותו של דנקנר 45 יום להגשת ערעור. בית המשפט מסר את הבקשה לתגובת הצדדים שתצטרך להיות בתוך חמישה ימים, הרוכשים ומחזיקי האג"ח צפויים להתנגד.

ל"כלכליסט" נודע כי בן־משה החל בימים האחרונים להיפגש עם מנכ"לי החברות־הבנות של אי.די.בי, בראשן סלקום ושופרסל. בן־משה הציג בקיאות בנתוני החברות, ואף תיקן את המנכ"לים בחלק מהדברים.

בשבוע שעבר ירדו בן־משה והיו"ר החדש של אי.די.בי פתוח אהרון פוגל לאילת לכנס מנהלי מכתשים אגן, שם נפגשו עם ראשי כמצ'יינה וקיבלו סקירה מקיפה על החברה, שאמורה לבחור מנכ"ל חדש.

מוטי בן משה, צילום: עמית שעל מוטי בן משה | צילום: עמית שעל מוטי בן משה, צילום: עמית שעל

תגיות