אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה לצאת מהרכב? תן לרובוט לתדלק

חברה אמריקאית פיתחה משאבת דלק רובוטית, שעושה עבור הנהגים את כל העבודה - מבלי שיצטרכו לזוז ממושב הרכב

26.01.2014, 18:43 | שירות כלכליסט

העצירה בתחנת הדלק למלא דלק היא לרוב כאב ראש לא קטן. צריך לצאת מהמכונית, להזיז שרירים ברגליים ובזרועות ולנשום את האוויר בתחנה. זו כנראה הסיבה שחברה בארצות הברית מתכוונת להשיק משאבת דלק רובוטית בסנט לואיס, שתעשה את כל העבודה עבור הנהגים.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב העת פופולר סיינס מדווחים שהחברה, האסקי קורפוריישן (Husky Corporation), פיתחה משאבה מסוג זה שתהיה מוכנה לבדיקות הרגולציה בעוד תשעה חודשים. "אנחנו כבר יכולים לקנות אוכל במקדונלד'ס, להוציא כסף ולשטוף את המכונית מבלי לצאת ממנה", סיפר מנכ"ל החברה בראד בייקר לתחנת טלוויזיה מקומית.

כך המשאבה תפעל: אורות אינפרה-אדומים ומצלמות יזהו את פתח הדלק במכונית, לאחר מכן צינור יתחבר למיכל הדלק וישחרר את כמות הדלק הרצויה. ברגע שהמיכל מלא, הצינור יחזור למשאבה.

משאבת דלק רובוטית של חברת האסקי משאבת דלק רובוטית של חברת האסקי משאבת דלק רובוטית של חברת האסקי

בייקר סיפר כי בחזון שלו המערכת תכלול גם תצוגה על מסך מגע, שתאפשר לנהגים לבחור את סוג הדלק שהם רוצים. כמו כן, המערכת תכלול אפליקציה בטלפון הנייד שתאפשר לנהגים לשלם.

המשאבות מפותחות בשיתוף עם חברת פיולמטיקס סיסטמס (Fuelmatics Systems) השבדית, וצפויות לעלות 50 אלף דולר כל אחת. בשלב זה, יש כבר משאבות רובוטיות פועלות בהולנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות