אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטניה רשמה צמיחה של 0.7% ברבעון הרביעי צילום: אי פי איי

בריטניה רשמה צמיחה של 0.7% ברבעון הרביעי

נתוני המשרד הלאומי לסטטיסטיקה חותמים את השנה הטובה ביותר של הכלכלה בממלכה מאז 2007 עם עלייה של 2.8% בהשוואה ל-2012. הצמיחה נרשמה בכל ענפי המשק, מלבד ענף הבנייה

28.01.2014, 12:24 | בלומברג
בריטניה רשמה צמיחה כלכלית של 0.7% ברבעון הרביעי, שסימן את סיומה של השנה הטובה ביותר של הכלכלה מאז 2007, זאת הודות לצמיחה בכל הסקטורים, מלבד ענף הבנייה.

קראו עוד בכלכליסט

עלייה רבעונית זו מגיעה לאחר עלייה של 0.8% ברבעון השלישי, כך על פי המשרד הלאומי לסטטיסטיקה בלונדון. צמיחה זו עלתה בקנה אחד עם התחזית החציונית של 39 כלכלנים שנסקרו על-ידי בלומברג.

כוחה הגובר של הכלכלה דוחף החודש את הלירה שטרלינג לרמתה הגבוהה ביותר כנגד הדולר שנרשמה בשנתיים וחצי האחרונות, וקובעי המדיניות בבנק המרכזי נאלצים לשקול מחדש את הנחיותיהם לעתיד המיועדות לשכנע צרכנים ועסקים שעלויות החוב ייוותרו נמוכים.

מרכז לונדון. שנה טובה לכלכלה בממלכה, צילום: אי פי איי מרכז לונדון. שנה טובה לכלכלה בממלכה | צילום: אי פי איי מרכז לונדון. שנה טובה לכלכלה בממלכה, צילום: אי פי איי

נגיד הבנק המרכזי מרק קארני, הצפוי להציג תחזיות כלכליות חדשות ב-12 בפברואר, חזר ואמר בסוף השבוע שעבר כי הוא מבקש לשמור על מידה של חופש במדיניות הכלכלית לעת עתה כדי לדרבן את הצמיחה שעדיין אינה אחידה על פני המשק.

"נראה אכן שהכלכלה משתפרת באופן עקבי. ההערכות מהיום מורות כי בריטניה התאוששה מארבעה חמישיות מהצניחה בתוצר מאז שהחל המיתון", אמר לבלומברג ג'ו גרייס, יועץ כלכלי בכיר במשרד הלאומי לסטטיסטיקה.

ב-2013 כולה רשמה כלכלת בריטניה צמיחה של 1.9%, הקצב הגבוה ביותר מאז 2007. כך על פי המשרד לסטטיסטיקה. התוצר ברבעון הרביעי הגיע ל-1.3% מרמת השיא שלו טרם המיתון, ברבעון הראשון של 2008.

לעומת אותה התקופה אשתקד, צמחה כלכלת בריטניה ב-2.8%, שיעור הצמיחה הגבוה ביותר מאז 2008.

את הצמיחה הגדולה ביותר רשם ענף השירותים – שהוא החלק הארי של כלכלת בריטניה – 0.8% לעומת הרבעון השלישי. ייצור עלה ב-0.9% וסך התפוקה בענף הייצור עלה ב-0.7%. ענף הבנייה רשם ירידה של 0.3%.

בתוך כך בריטניה היא הראשונה מבין מדינות ה-G7 שפרסמה דו"ח מלא לתוצר לרבעון הרביעי. גורמים רשמיים בממשלת גרמניה מאמינים שהתוצר בגרמניה גדל ברבע האחוז ועל פי סקרים, אנליסטים סבורים כי ארה"ב תדווח בסוף החודש של צמיחה של 3.2% במונחים שניים, לעומת 4.1% ברבעון הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות