אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה אליהו מציע להסתדרות בוררות תמורת הפסקת העיצומים צילום: עמית שעל

פרסום ראשון

שלמה אליהו מציע להסתדרות בוררות תמורת הפסקת העיצומים

בעלי מגדל ניהל מגעים חשאיים עם עופר עיני במטרה לסיים את העיצומים בחברה באמצעות בורר - שדווקא ייצג בעיקר ועדי עובדים ונחשב מקורב להסתדרות; עיני סירב

28.01.2014, 23:05 | מיקי פלד

בעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, הציע להסתדרות לפנות לבוררות בתמורה להפסקת העיצומים בחברה למשך חודש - כך נודע ל"כלכליסט".

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, סירבו לבוררות מתוך העיקרון שלפיו על אליהו להכיר בהתארגנות העובדים בחברת הביטוח, כמו גם כדי שלא ליצור תקדים העלול להשליך על התאגדויות עתידיות.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של אליהו מפתיעה במיוחד לאור זהות הבורר שאליהו הציע - עו"ד בני כהן, בעל משרד עורכי דין שמזוהה דווקא עם ועדי העובדים ומנהל כמה תיקים עבור ההסתדרות. בבוררות אמור היה להיקבע האם אכן ההסתדרות השיגה את מספר הטפסים הדרוש לשם הקמת ועד - ובהתאם, האם יש בחברה ועד עובדים יציג.

סירובה של ההסתדרות להצעת אליהו אמנם מנוסח כעמדה עקרונית, אך בעבר היה זה דווקא יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, שהציע לבעלי בזק, שאול אלוביץ', לפנות לבוררות בשאלת היציגות בחברה הבת פלאפון - והאחרון הוא שסירב. עם זאת, אז הבורר המוצע היה נשיא בית הדין הארצי לעבודה בדימוס, סטיב אדלר.

שלמה אליהו. הציע בוררות, צילום: עמית שעל שלמה אליהו. הציע בוררות | צילום: עמית שעל שלמה אליהו. הציע בוררות, צילום: עמית שעל

מדובר בצעד משמעותי מצידו של אליהו לנסות ולהפסיק את העיצומים בחברה שמקיימים העובדים זה יותר מחודש, והדבר עשוי ללמד על הנזק שהם גורמים לה. חשאיות המגעים עומדת בניגוד לפומביות הצעותיו של אליהו עד כה, שכללו גם פנייה אל העובדים ופרסום מודעות בהן הציע לערוך בחירות בקרב העובדים בפיקוח שופט בדימוס בשאלה האם הם מעוניינים בהקמת ועד.

מחר בבוקר אמורים עובדי מגדל להמשיך ולהשבית את קבלת הקהל ושירות הלקוחות בחברה, יחד עם חמש מחלקות במטה הכספים, הזרוע הטכנולוגית ומשרדים נוספים.

מההסתדרות נמסר: "בוררות אינה עומדת על הפרק. למעלה מ-1,800 עובדים, שהם 70% מכוח העבודה במגדל, התאגדו בהסתדרות. על הנהלת מגדל להכיר מיד בהתאגדות עובדיה".

ממגדל נמסר: "אין תגובה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות