אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטראוס קפה רוכשת את מותג מוצרי הקפה הרומני "אמיגו" ב-20 מיליון דולר צילום: shutterstock

שטראוס קפה רוכשת את מותג מוצרי הקפה הרומני "אמיגו" ב-20 מיליון דולר

שטראוס קפה פעילה ברומניה מאז 1994 ומחזיקה כיום בנתח שוק של 22% מהשוק. רכישת המותג הפועל מעל ל-30 שנה במדינה תחזק את מעמדה אם העסקה תאושר ע"י רשות ההגבלים העסקיים במדינה

04.02.2014, 10:20 | נורית קדוש

 שטראוס קפה (חברת הקפה בבעלות קבוצת שטראוס ובשותפות עם קרן ההשקעות TPG CAPITAL) חתמה אמש הסכם עם חברת Cia. Iguacu de Café Soluvel לרכוש את מותג מוצרי הקפה "אמיגו", הנמכר בעיקר ברומניה.

מותג מוצרי הקפה "אמיגו" פועל ברומניה למעלה מ- 30 שנה ואף משווק במדינות נוספות באזור. מחזור המכירות של המוצרים תחת המותג ב-2012 מוערך ב-12.5 מיליון דולר ונתח השוק של המותג בכלל שוק הקפה ברומניה מוערך בכ-2 אחוז. ההסכם שנחתם בין הצדדים טעון את אישורה של הרשות להגבלים עסקיים הרומנית.

שטראוס קפה תשלם סכום של 20 מיליון דולר בעבור הסימן המסחרי של המותג, אתרי המותג באינטרנט והזכויות הבלעדיות לשימוש בנוסחת הקפה ברומניה ובבולגריה. ההסכם יעניק לשטראוס קפה בעלות מלאה על המותג במדינות הללו.

פולי קפה, צילום: shutterstock פולי קפה | צילום: shutterstock פולי קפה, צילום: shutterstock

שטראוס קפה פעילה ברומניה מאז 1994 ומוכרת קפה תחת מותגי "DONCAFE" המחזיק בנתח שוק כמותי הקפה של 22% ב-2012. לדברי תומר הרפז, המנהל הזמני של שטראוס קפה : "רכישה זו תחזק את מעמדה התחרותי של שטראוס קפה בקטגוריית הקפה ברומניה וכן בשווקים נוספים במזרח ומרכז אירופה. שטראוס קפה, דרך שטראוס רומניה, מתכוונת להמשיך ולפתח את מותג "אמיגו" באזור".

שטראוס קפה הינה חברת קפה גלובלית עם מכירות שנתיות של למעלה ממיליארד דולר. החברה בנתה מותגי קפה מקומיים בשווקים שונים ובהם ברזיל, פולין, רומניה, סרביה רוסיה, אוקראינה וישראל. החברה מייצרת מוצרי קפה נמס, טחון, קלוי, קפוצ'ינו, אספרסו וכן פתרונות צריכת קפה מחוץ לבית. לחברה 14 אתרי יצור ברחבי העולם והיא מעסיקה 6000 עובדים.

תגיות