אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לנדאו תוקף: יו"ר רשות החשמל הסתירה עובדות מהותיות צילום: מירו ממן

פרסום ראשון

לנדאו תוקף: יו"ר רשות החשמל הסתירה עובדות מהותיות

שר האנרגיה לשעבר העביר מכתב חסר תקדים בחריפותו לשר התשתיות והאנרגיה סילבן שלום ובו הוא מאשים את אורית פרקש ב"הבאת מידע חלקי, שגוי ומטעה בצורה שאיננה הולמת עובד מדינה". הרקע למכתב: אישור שהעניקה רשות החשמל לחברת פיתוח שאן, המספקת חשמל למפעלים באזור התעשייה בית שאן

04.02.2014, 21:23 | גולן חזני

במכתב חסר תקדים בחריפותו תוקף שר האנרגיה והתשתיות לשעבר, עוזי לנדאו, את יו"ר רשות החשמל, אורית פרקש, ומאשים אותה ב"הבאת מידע חלקי, שגוי ומטעה בפני שר מכהן, תוך הסתרת עובדות מהותיות, בצורה שאיננה הולמת עובד מדינה בכלל ועובדת מדינה בכירה בפרט".

קראו עוד בכלכליסט

אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל, צילום: ענר גרין אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל | צילום: ענר גרין אורית פרקש, יו"ר רשות החשמל, צילום: ענר גרין

הרקע למכתב - שנשלח לשר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים סילבן שלום עם עותקים ליועץ המשפטי לממשלה ונציב שירות המדינה -  הוא האישור שהעניקה רשות החשמל לחברת פיתוח שאן, המספקת זה מספר שנים את החשמל לבתי העסק ולמפעלים שבאזור התעשייה בית שאן. החברה קיבלה את האישור של רשות החשמל אבל השר לנדאו נמנע מלחתום עליו. החברה רוכשת במרוכז את החשמל עבור הצרכנים שפועלים בשטחה, ואחראית לחלוקתו. החברה היא הראשונה והיחידה שקיבלה אישור רשות החשמל, אולם מאותו רגע החל לחץ של עובדי חברת החשמל למנוע את מתן האישור.

בתחילת המכתב כותב לנדאו כי הוא יודע שפרקש שלחה מכתב לשר שלום ולמעשה מגיב עליו עוד לפני שהתבקש. "הובא לידיעתי מכתבה של פרקש. היא טוענת כי הרשיונות לא אושרו על ידי, מבלי שקיבלה תגובה עניינית לכאורה על פניותיה החוזרות ונשנות, ומצרפת שורה של אסמכתאות שתומכות בגרסתה לכאורה".

לנדאו מביא שלוש עובדות שלדבריו פרקש לא התייחסה אליהם:

א. מכתב של מנכ"ל משרד האנרגיה באותה תקופה, שאול צמח, בו מתבקשת רשות החשמל להציג את עמדתה בנוגע למחלקים ההיסטוריים, לרבות סוגיית החברה לפיתוח שאן. לנדאו טוען שרשות החשמל לא הגיבה עד היום למכתב זה.

ב. פנייה של עוזרו של לנדאו, נתי בירנבוים, לפרקש בנוגע למועד פרסום ההחלטה של רשות החשמל בנושא מיום 7 בינואר 2013, בטרם יאושרו רשיונות פיתוח שאן על ידי לנדאו. לדבריו ההחלטה האמורה פורסמה רק ביולי 2013, חצי שנה לאחר מכן, "בלי קשר בין כתב השימוע שפורסם להחלטה עצמה".

ג. שורה של פגישות שלנדאו טוען שהתקיימו בינו לבין פרקש ודנו בנושא".

פרקש קובעת במכתבה שחברת פיתוח שאן היא בעלת הרשיונות ומתעלמת מהעובדה שהרשיונות יכנסו לתוקף רק לאחר שיאושרו עי השר, כך טוען לנדאו ומוסיף את ההאשמות החמורות נגד פרקש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות