אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדוע בוטל ראיון בתוכנית "מבט שני"?

מדוע בוטל ראיון בתוכנית "מבט שני"?

ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר היתה מחברי וועדת האיתור שבחרה באילן דה-פריס למנהל ערוץ 1, בחירה שבהנהלת רשות השידור מאוד לא אהבו. בתגובה בוטלה הופעתה בתוכנית "מבט שני" הערב

05.02.2014, 21:01 | אופיר דור

ד"ר תהילה שוורץ אלטשולר, חוקרת בכירה מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, נבחרה בדצמבר האחרון לנציגת ציבור בוועדת האיתור למנהל הטלוויזיה הישראלית. הוועדה בראשות יו"ר רשות השידור אמיר גילת בחרה בסופו של דבר לתפקיד את אילן-דה פריס, לשעבר מנהל סינמטק ירושלים וסמנכ"ל התוכן של "רשת".

קראו עוד בכלכליסט

שוורץ אלטשולר לא ידעה שהשתתפותה בוועדה, תגרום לכך שהיא תסומן ברשימה השחורה של רשות השידור, אך זה מה שקרה בפועל. היום (ד') היא קיבלה שיחת טלפון ממפיקה ברשות השידור, שהודתה בפניה כי היא קיבלה הוראה מגבוה לבטל את הופעתה המתוכננת בתוכנית "מבט שני" בערוץ 1.

"אמרו למפיקה שזה בגלל שישבתי בוועדה שבחרה מנהל חדש לטלוויזיה", כתבה שוורץ אלטשולר בעמוד הפייסבוק שלה. "היא גם ידעה להגיד לי שחמש שנים היא שם ואף פעם לא קיבלה הוראה כזאת. לא יודעת אם זה מחמיא או לא. תגידו, להיות נציגת ציבור בוועדת איתור זה חטא? אולי ברשות השידור. הנה מה שעושים עם הכסף שלכם".

יוני בן מנחם, צילום: דוד וינוקור יוני בן מנחם | צילום: דוד וינוקור יוני בן מנחם, צילום: דוד וינוקור

בשיחה איתה אישרה שוורץ אלטשולר את הדברים: "אפילו טרחו להגיד לי שזה לא שהאייטם מבוטל. רק אתמול התקשר אלי בחור מרשות השידור כדי לאשר את השתתפותי וברגע האחרון ההשתתפות מבוטלת".

בהנהלת רשות השידור מאוד לא אהבו את הבחירה בדה-פריס למנהל טלוויזיה, ואף שבחירתו אושרה על ידי מליאת הרשות לפני מספר שבועות, מנכ"ל הרשות יוני בן מנחם טרם הסכים לקלוט אותו לעבודה. דה-פריס נבחר במקומו של משה נסטלבאום, עיתונאי רשות ותיק והמועמד המועדף על הנהלת הרשות לתפקיד. בן-מנחם עצמו החרים את כל דיוני ועדת האיתור בטענה כי היו"ר גילת ביצע מחטף במינוי ועדת האיתור.

מגילת נמסר בתגובה, כי "אם הדברים נכונים מדובר במקרה חמור שייבדק עד תם בשל כל המשמעויות שיש לאירוע כזה".

מרשות השידור נמסר, כי "הנהלת רשות השידור לא מודעת למקרה, ומוסרת כי היא דוחה בשאט נפש את הניסיון הנואל לנסות וליצור ספין שכזה"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות