אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סודה סטרים מזנקת ב-11% לאחר שקוקה קולה רכשה 10% מהמתחרה צילום: תומי הרפז

סודה סטרים מזנקת ב-11% לאחר שקוקה קולה רכשה 10% מהמתחרה

ענקית המשקאות הקלים רכשה מניות של גרין מאונטיין; דיווחים: פפסי קולה וד"ר פפר מועמדות לרכוש את סודה סטרים

06.02.2014, 16:49 | ניר צליק

האם הפרסומת הפרובוקטיבית של סודה סטרים(SODA) בסופרבול האמריקאי עוררה את ענקי התעשייה לבחון מחדש את המודל העסקי שלהם? קוקה קולה רכשה הבוקר (ה') 10% ממתחרתה של סודה סטרים, גרין מאונטיין, תמורת 1.25 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

גרין מאונטיין עצמה מייצרת מכשיר להכנת קפה ביתי, בדומה לנספרסו, אלא שעל רקע שיתוף הפעולה הביתי היא מתכוונת לייצר כעת גם מכשיר ביתי להכנת משקאות קלים, כאשר המכשיר עצמו יכיל מקום לקפסולות של טעמים שונים.

בעקבות הרכישה מזנקת מניית סודה סטרים ב-11% בציפייה כי החברה תבסס בעצמה שיתוף פעולה עם אחת מיצרניות המשקאות הגדולות.

בכך למעשה מודה קוקה קולה בהצלחת המודל העסקי של סודה סטרים, בניהולו של דניאל בירנבאום, המבוסס על מכשיר סודה ביתי שנמכר ללקוח הקצה כאשר הוא רוכש טעמים שונים למשקאות, אך מנגד, היא עשויה לשים כעת רגל לחברה הישראלית ובעזרת כוח השיווק והמכירות הגדול שלה לפגוע בעתידה של החברה הישראלית.

דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים, צילום: תומי הרפז דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים | צילום: תומי הרפז דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודה סטרים, צילום: תומי הרפז

בעקבות הרכישה, עולה כעת השאלה האם גם סודה סטרים נמצאת בדרכה לרכישה או לשיתוף פעולה עם אחת מיצרנית המשקאות הגדולות בעולם, כאשר דיווחים ברחבי העולם הזכירו את פפסי קולה וד"ר פפר כמועמדות לרכישתה של סודה סטרים. ב"כלכליסט" נחשף כבר לפני חצי שנה כי סודה סטרים נמצאת במגעים לרכישה על ידי פפסיקו, בתמורה ל-2 מיליארד דולר, אולם סודה סטרים הכחישה אז את קיום המגעים

בבנק ההשקעות סיטי כתבו כי באופן כללי הרכישה שביצעה קוקה קולה טובה לסודה סטרים, כאשר התקוות של האנליסטים בסיטי הן כי סודה סטרים תייצר שיתוף פעולה עם ד"ר פפר או עם פפסי. בסיטי כתבו כי העובדה שחברת קוקה קולה תתחיל לפרסם בעצמה מכונות ביתיות להכנת משקאות עשויה לסייע גם לסודה סטרים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות