אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדיור המוגן מגיע לאחד העם: מגדלי הים התיכון יוצאת להנפקה

הדיור המוגן מגיע לאחד העם: מגדלי הים התיכון יוצאת להנפקה

החברה שבשליטת מוטי קירשנבאום פרסמה טיוטת תשקיף לציבור לקראת הנפקת המניות הצפויה בשבועות הקרובים. הרשת, בעלת הון עצמי של 675 מיליון שקל, פועלת מזה כ-30 שנה ובבעלותה כ-1,195 יחידות דיור ב-5 בתי דיור מוגן

09.02.2014, 15:48 | אסף גילעם

קראו עוד בכלכליסט

רשת מגדלי הים התיכון שבשליטת היו"ר מוטי קירשנבאום מתקרבת לאחד העם. רשת הדיור המוגן הוותיקה הודיעה היום (א') על יציאה לסבב בקרב משקיעים לקראת הנפקה ראשונית למסחר מניותה בברוסה בתל אביב.

רשת "מגדלי הים התיכון", פועלת מזה כ-30 שנה בישראל בתחום הדיור המוגן ובבעלותה כ-1,195 יחידות דיור ב-5 בתי דיור מוגן במרכז הארץ. על פי טיוטת התשקיף שפרסמה החברה, שנחשפה היום לציבור לראשונה, ב-9 החודשים הראשונים של 2013 רשמה החברה הכנסות של 86.8 מיליון שקלים – רמה זהה להכנסות בתקופה המקבילה. היקף ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה בתוספת מיסים נדחים עומד על כ- 675 מיליון שקל בסוף ספטמבר 2013, ומהווה אינדיקציה מהותית לשווי לפיו תשאף החברה להנפיק. הערכות בשוק צופות כי החברה תונפק לפי שווי של לפחות 700 מיליון שקל לפני הכסף.

בעלי המניות בחברה הינם קירשנבאום, המכהן כיו"ר הפעיל של החברה (22.95% במישרין ובנוסף 5.5% דרך אחזקתו ביורפורט), שותפו של קירשנבאום, איש העסקים בוריס לוין (19.66%) ,קרן בראשית (18.94%), קרן המנוף KCPS (כ-15.50%) וחברת הנדל"ן יורופורט (22.95%).

פרויקט של מגדלי הים התיכון בבת ים, צילום: שאול גולן פרויקט של מגדלי הים התיכון בבת ים | צילום: שאול גולן פרויקט של מגדלי הים התיכון בבת ים, צילום: שאול גולן

מגדלי הים התיכון הודיעה במקביל הבוקר על רכישת "מצודת ירושלים" בשכונת ארנונה שבבירה בתמורה ל-103 מיליון שקל, והיא צפויה להתחיל לאכלס אותה בתחילת השנה הבאה. במקביל, החברה נמצאת בשלבים מתקדמים בבניית בית דיור מוגן בגני תקווה בשותפות עם מועדון הצרכנות "חבר" (המחזיק ב-20%). על-פי צפי החברה, בשנים הקרובות צפויה רשת מגדלי הים התיכון להמשיך ולהרחיב את פעילותה על ידי רכישה או בניה של שני בתים נוספים או רכישת רשת מתחרה.

קירשנבאום אמר היום עם פרסום הטיוטה כי "אנחנו נרגשים ממהלך ההנפקה של הרשת ומייחסים למהלך חשיבות רבה. הפיכת מגדלי הים התיכון לחברה ציבורית תאפשר לנו לחזק את מעמדה המוביל בשוק הדיור המוגן, ולהאיץ את תכניות הפיתוח שלה בשנים הקרובות. בימים הקרובים נצא לסבב פגישות עם הגורמים המוסדיים לקראת רישום החברה, שיימשך מספר שבועות. בסופו, אנו בטוחים שנוכל להשלים בהצלחה את ההנפקה הראשונה בבורסה הישראלית לשנת 2014".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות