אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עם הפנים לאסיה: התעשייה האווירית פותחת מרכז סייבר בסינגפור צילום: התעשייה האווירית

עם הפנים לאסיה: התעשייה האווירית פותחת מרכז סייבר בסינגפור

המרכז יעסוק במחקר ופיתוח בתחום הסייבר ומיועד לסייע לתעשייה האווירית לפתח את פעילותה בשוק האסייתי. כ-80 עד 90% מעובדי המרכז יהיו עובדים מקומיים

13.02.2014, 06:43 | רפאל קאהאן
התעשייה האווירית הכריזה הבוקר (ה') בסלון האווירי בסינגפור, על שיתוף פעולה בתחום הסייבר עם EDB, הרשות לפיתוח כלכלי בסינגפור (Singapore Economic Development Board) במסגרתו הוקם מרכז למחקר ופיתוח בתחום הסייבר בסינגפור.

קראו עוד בכלכליסט

המרכז דומה במתכונתו למרכז הנגשת הסייבר (Cyber Accessibility Center) של התע"א שהוקם בישראל בשיתוף עם חברת סייבריה. מטרתו הינה פיתוח והצגת פתרונות להתמודדות עם בעיות מורכבות בזירת הסייבר, פיתוח אבות-טיפוס לפתרונות, הבאתם לבשלות ושיווקם לשווקים המקומיים ובינלאומיים. המימון להקמתו של המרכז הגיע בחלקו הגדול מהרשות לפיתוח כלכלי בסינגפור.

הדגמת יכולות הסייבר של תעשיה אווירית בתערוכת התעופה של סינגפור השבוע, צילום: התעשייה האווירית הדגמת יכולות הסייבר של תעשיה אווירית בתערוכת התעופה של סינגפור השבוע | צילום: התעשייה האווירית הדגמת יכולות הסייבר של תעשיה אווירית בתערוכת התעופה של סינגפור השבוע, צילום: התעשייה האווירית

כוח העבודה יתבסס בעיקר על עובדים מקומיים בסינגפור: חוקרים, מהנדסים, מדענים ומומחי סייבר. המטרה הינה לטפח ולבנות יכולת מקומית שתשאב את סמכויותיה משיתוף פעולה עם מוסדות אקדמאיים ומכוני מחקר מקומיים ובינלאומיים. המרכז החדש צפוי לגדול ולהתפתח בחמש השנים הקרובות, ויעבוד בסינכרון עם התע"א. זאת על מנת להבטיח כי תחומי המחקר ופיתוח שלו עולים בקנה אחד עם אסטרטגיית החברה, מפת הדרכים שלה ומטרותיה ארוכות הטווח.

"לוחמת סייבר היא התפתחות של הלוחמה האלקטרונית"

אסתי פשין, ראש מנהל הסייבר בתעשייה האוורית הסבירה ל"כלכליסט" כי המחקר הראשוני יתמקד בתחומים קריטיים ומתפתחים כגון: יכולות הגנה אקטיבית - זיהוי מתקפות סייבר ותפיסת התוקפים בשעת המעשה, איכון מיקומם הפיזי של תוקפי סייבר ויכולות זיהוי התנהגות חריגה במרחב הקיברנטי, מה שעשוי להעיד על תחילתה תקיפת סייבר".

עוד הסבירה פשין כי היתרון של התעשייה האווירית בתחום הסייבר מתבסס על עשרות שנות ניסיון בתחום הלוחמה האלקטרונית. "לוחמת סייבר היא במובן מסויים התפתחות של הלוחמה האלקטרונית", אמרה פשין, "השילוב של המידע והיכולות של התעשייה האווירית בתחום הל"א מספקים לנו כלים שאינם זמינים לחברות אחרות. תשאל כל לקוח מי הגורם הגדול בתחום הסייבר ואני בטוחה שהתעשייה האווירית יהיה אחד השמות הראשונים שיעלו".

השוק האסייתי קורץ לתעשיה אווירית

מעבר למימון הנדיב שניתן להקמת המרכז בסינגפור, הסיבה העיקרית להקמתו באסיה היא רצונה של תע"א להתפתח בשוק האסייתי. "הודו למשל היא אחת המדינות המותקפות באסיה, למרות שלפי מצב חיבורי האינטרנט במדינה קשה לתאר לעצמך שזה המצב", הסבירה פשין, "גם קוריאה, סין ויפן מותקפות באופן תדיר, הקמת מרכז הסייבר יחזק את מעמד התע"א באיזור". 

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית ציין במעמד השקת שיתוף הפעולה בסלון האווירי בסינגפור כי: "אנו מחשיבים את תחום הסייבר כקריטי, כמו לקוחותינו, ומאמינים שכל הקשור לתחום, ימשיך להתפתח ויצטרף להיצע הפתרונות הייחודי של התעשייה האווירית".

מר יו קיט צ'ואן (Yeoh Keat Chuan) מנכ"ל EDB אמר כי: "מספר הולך וגדל של חברות מפתח פתרונות חדשים ויכולות בסינגפור על מנת להתמודד עם האיום של התקפות סייבר על תאגידים וממשלות. הקשר החזק שלנו לשווקים אזוריים, הגישה למאגרי הון אנושי מגוון ומוניטין יוצא מן הכלל, יעזרו לחברות אלו, לענות על הביקוש הגובר באסיה לפתרונות מסוג זה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות