אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג העלתה את דירוג האג"ח של דסק"ש צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

מידרוג העלתה את דירוג האג"ח של דסק"ש

הדירוג עודכן מ-Baa2 ל-Baa1, לנוכח שיפור הפרופיל הפיננסי של החברה. מידרוג מציינת כי העברת השליטה ואי הוודאות מונעים בשלב זה העלאה נוספת: "טרם התוודענו למדיניות הפיננסית של החברה תחת בעלי השליטה החדשים". למרות ביקורת על שיעור דיבידנדים נמוך, מידרוג צופים שינוי לקראת סוף 2014

13.02.2014, 11:15 | מיקי גרינפלד

מידרוג מעלה את דירוג אגרות החוב של דיסקונט השקעותמ-Baa2 ל-Baa1, ומותירה את אופק הדירוג החיובי - האופק החיובי ניתן לחברה באוקטובר האחרון. הדירוג המעודכן מתייחס לכל סדרות האג"ח של דסק"ש (סדרות ד', ו', ז', ח', ט').  

קראו עוד בכלכליסט

מידרוג מנמקת את העדכון במהלכים שהביאו לשיפור הפרופיל הפיננסי של דסק"ש. מהלכים אלה כוללים, על פי העדכון: מימוש מלוא האחזקות בקרדיט סוויס של כור; התקדמות משמעותית לקראת השלמת המיזוג עם כור; מכירת גיוון אימג'ינג; הצעת רכש לאגרות חוב שצמצמה את עומס הפירעונות.

דסק"ש החליפה לאחרונה אג"ח מסדרה ד ' כנגד אג"ח מסדרה ו', מהלך שהוריד את עומס הפירעונות השנתי של דסק"ש מ-1.1 מיליארד שקל ל-800 מיליון שקל.

מידרוג מציינת כי "החלפת הסדרות שיפרה משמעותית את הנזילות והוביל להקדים את פעולת הדירוג החיובית. להערכתנו. קיימת כיום בהירות טובה לגבי מקורות שירות החוב בטווח הזמן הקצר והבינוני".

במידרוג מציינים עוד כי הפרופיל הפיננסי של החברה מושפע לשלילה מהיקף נמוך יחסית של דיבידנדים מהחברות המוחזקות. מקורות הדיבידנדים העיקריים של דסק"ש הן אחזקות הליבה  סלקום, שופרסלו נכסים ובניין.

מידרוג מציינת לטובה את תזרים הדיבידנדים משופרסל, מול אי יציבות לאורך זמן בנכסים ובניין, ו"נראות הדיבידנדים קדימה אינה חדה דיו" לגבי סלקום.

אחזקות הליבה של דסק"ש אחזקות הליבה של דסק"ש אחזקות הליבה של דסק"ש

בה בעת, חברת הדירוג מזהה פוטנציאל לעלייה בחלוקת הדיבידנדים לקראת סוף שנת 2014. 

"אנו מעריכים כי לקראת הרבעון השלישי של שנת 2014 דסק"ש צפויה להציג רווח מצטבר על פני 8 רבעונים, בהיקף משמעותי, ובכך לעמוד במבחן הרווח לחלוקה. איננו יכולים להעריך בשלב זה את מדיניות הדיבידנים של החברה תחת השליטה החדשה. בשלב זה, תסריט הבסיס שלנו אינו מניח חלוקת דיבידנד מהותית בטווח הזמן הקצר. חלוקה מהותית שלא מהרווח השוטף תוביל אותנו לבחון מחדש את הדירוג", נאמר בעדכון.

שאלת הבעלות החדשה על אי.די.בי היא בעלת משקל משמעותי בקביעת הדירוג. במידרוג מבהירים כי מצבה העסקי והפיננסי של החברה יכול היה להצדיק דירוג גבוה יותר, אך העברת הבעלות מונעת זאת בשלב הנוכחי.

"אי הוודאות לגבי בעלי השליטה החדשים בקבוצת אי.די.בי ועדתיה של החברה האם אי.די.בי פתוח מהוות משקולת בפני העלאה נוספת בדירוג בנקודת זמן זו. טרם התוודענו למדיניות הפיננסית של החברה תחת בעלי השליטה החדשים ויתכן שגם הנהלה חדשה. כמו כן, איננו יודעים מהי האסטרטגיה העסקית שלהם".

לצד זאת, מידרוג כן מאמינה כי העברת השליטה בתאגיד אי.די.בי היא אירוע חיובי מבחינת החברה. "ההתפתחויות האחרונות בקשר עע הסדר החוב באי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח, יש בהם לשפר את מצבה של קבוצת אי.די.בי , בהשוואה לאי הוודאות הרבה ששררה עד כה לגבי מבנה השליטה ובכלל. כמו כן , הסדר החוב יש בו

לייצב במידת מה את מצבה הפיננסי של אידיבי פתוח", נאמר בעדכון.

 

עוד מציינת מידרוג כי אחזקות הליבה האמורות, סלקום, שופרסל ונכסים ובניין, מאופיינות במיצוב עסקי חזק בענפי פעילותן וביכולת ייצור מזומנים טובה. בה בעת, השלוש "מאופיינות ברמת מינוף לא מבוטלת הפוגמת במידה מסוימת בגמישותם העסקית והפיננסית. בנוסף, סלקום ושופרסל, פועלות כל אחת בסביבה עסקית מאתגרת, המאופיינת בתחרות גבוהה מאוד וחוסר יציבות", נאמר בעדכון.

בעניין המינוף מוסיפה מידרוג כי דסק"ש נמצאת ברמה גבוהה יחסית, אם כי הוא שופר בעקבות העלייה של כ-50% בשווי האחזקות שלה. "אנו מעריכים כי רמת המינוף של החברה לאחר השלמת המיזוג והעסקה למכירת גיוון תעמוד על כ-50%".

בעלי השליטה החדשים: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן בעלי השליטה החדשים: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה | צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן בעלי השליטה החדשים: אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה, צילום: אוראל כהן, אניה בוכמן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות