אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר ועד חברת החשמל הסכים לקיים הליך פיטורים לשני חברי ועד המהנדסים צילום: אלעד גרשגורן

פרסום ראשון

יו"ר ועד חברת החשמל הסכים לקיים הליך פיטורים לשני חברי ועד המהנדסים

היו"ר דוד צרפתי הסכים לבקשת מנהל משאבי אנוש לקדם את ההליך ליעקב חי ולאלי אלקובי, שאישרו לכאורה למהנדסי החברה חופשת השתלמות באילת בזמן הסופה שפקדה את המדינה בדצמבר האחרון

13.02.2014, 17:13 | ליאור גוטמן

יו"ר ועד חברת החשמל דוד (מיקו) צרפתי הסכים לבקשת מנהל משאבי האנוש של חברת החשמל, איכא יכין, לקדם הליך פיטורים לשני חברי ועד המהנדסים. כך נודע לכלכליסט. ההסכמה נמסרה היום, ולפיכך השימוע לשני חברי הוועד, יעקב חי ואלי אלקובי, ייערך בהיעדרם ולאחר שיעבירו את תגובתם לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

אתמול היה אמור להתקיים השימוע לשני ראשי הוועד, שאישרו לכאורה לציבור המהנדסים לנסוע לחופשת השתלמות באילת במהלך הסופה שפקדה את המדינה בחודש דצמבר האחרון. ואולם השימוע פוצץ לאחר שעובדי חברת החשמל התפרעו ומנעו את קיומו.

מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. "הסית נגד חברי הוועד", צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. "הסית נגד חברי הוועד" | צילום: עמית שעל מנכ"ל חברת החשמל, אלי גליקמן. "הסית נגד חברי הוועד", צילום: עמית שעל

אתמול אף פנתה חברת החשמל לצרפתי וביקשה ממנו לקדם את הנושא. תגובת הוועד הייתה חריפה וכללה דרישה שהיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין יחקור את מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן, שהסית לכאורה נגד חברי הוועד וקרא להם בוגדים.

היום הוסיף חי כי "לצרפתי אין סמכות והוא לא יכול להיות מעורב. זה כמו שאתפוס עובד זר ואשפוט אותו אצלי. ההנהלה יכולים לדבר איתו כמה שהם רוצים. מה שכן מיקו הרס את ארגון העובדים כי הוא הולך ומתפורר - הכל יתברר בבית המשפט. כל עוד הוא ישב בשקט הוא לא הפריע. לא נעבוד תחת מיקו ונעשה הכל כדי להעיף אותו. תוך חודש הוא לא יו"ר", הבטיח חי.

במהלך הסופה בחודש דצמבר האחרון נסעו כ-150 עד 200 עובדים מוועד המהנדסים להשתלמות באילת, אף שבאותה עת הכריזה חברת החשמל על מצב חירום בשל מזג האוויר הסוער, וביקשה מהעובדים שלא לנסוע. יצוין כי חברי הוועד מימנו את השתלמות בעיר הדרומית מכיסם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
כל הועדים בחח"י להתאגד מיד - חדל סיכסוכים
אני דורש מכל אנשי הועד השפויים להפגש ולהתאחד מיד . כל איש ועד שלא יעשה זאת - מוכיח כי הוא משת"פ של ההנהלה!!! האיחוד חשוב לא רק לעובדי חח"י אלה לטובת עם ישראל . תראו מה קורה עם הבריאות, עם החינוך , עם הנמלים , עם המשטרה עם יוקר המחירים של הדירות המזון ועוד ועוד . עם ישראל לא שם לב שבשקט בשקט הורסים במדינה הזאת כל חלקה טובה וצריך לעצור את הסחף ועכשיו חברת חשמל בחזית המערכה אם עם ישראל לא מבין שלעולם לא ירדו מחירי החשמל אלא יעלו לאחר מכירת הנכסים לחברים של ביבי אז ועד חח"י צריך להסביר זאת . תראו איך הם משקשקים מול הועדים של הנמלים ותלמדו מהם !!!!!!!
עובד חח"י ותיק שאיכפת לו  |  26.02.14
14.
תפסיקו לריב הרסתם את חוזק החברה.
נחצו קווים בו הועד אמור להגן על העובדים ולא על ההנהלה. 1. העובדים הפסידו - סוף ח"ח . 2.הציבור ישלם והרבה. 3. שום טיקון לא ימכור חשמל במחירי עלות הציבור לא מעניין אותו רק הרווח , ביבי סידר עוד בעזרתו של לפיד לחברים שלו 4. הציבור שנא את ח"ח , אך עוד כמה שנים שיבין את גודל הטעות (תנובה , בזק , מפעלי ים המלח ועוד ) יהיה מאוחר וחשבון החשמל יקר ב 50% , ואף עובד קבלן לא יסכן עצמו בסופה או במלחמה. 5. מיקו תתעשת זה יהיה בכיה לדורות ואתה תיכנס לספרי ההיסטוריה ביחד אם איכא כמי שהרס את משק החשמל ואת ח"ח . 6. המורה/חבר שלכם מתהפך בקבר לא לזה פילל.
עובד שאכפת  |  13.02.14
11.
יש הרגשה שהמנהלים הבכירים שנועדו להוביל אחוזי פחד ומקרינים מטה
מדובר על אלה שקשורים לשרשרת החשמל (מהנדסים טובים+ ) ולא לאלה שאריה יטרוף ואף אחד לא ירגיש. עושה רושם שנובע מחוסר בטחון /כישורים של המוביל. בפועל נציג הבעלים לוקח פיקוד (בכל זאת אלוף) וזה בדיוק הזמן המתאים לאלה מהצד של האריה לנסות לבלוע את "עושי הצרות" . חסר שבמקרה תהיה תקלה בטורבינה ולא יהיה אף אחד באילת, אבוי ,מי יהיה הש"ג???
בעל עניין  |  14.02.14
לכל התגובות