אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: העובדת החשודה במעילת המיליונים ב-yes - פזית ולד מהרצליה צילום: אוראל כהן

הותר לפרסום: העובדת החשודה במעילת המיליונים ב-yes - פזית ולד מהרצליה

בעלה, גיא ולד ואמה רונה מהלה עצורים גם כן בחשד שסייעו לה אתמול הוארך מעצרה של העובדת הוותיקה ב-6 ימים. בעלה ואמה נעצרו ל-3 ימים

19.02.2014, 11:39 | זוהר שחר לוי
הותר לפרסום שמה של העובדת החשודה במעילת מיליונים מחברת yes: פזית ולד מהרצליה. בעלה, גיא ולד ואמה רונה מהלה עצורים גם כן בחשד שסייעו לו.

פזית ולד בבית המשפט בפתח תקווה ביום חמישי האחרון, צילום: אוראל כהן פזית ולד בבית המשפט בפתח תקווה ביום חמישי האחרון | צילום: אוראל כהן פזית ולד בבית המשפט בפתח תקווה ביום חמישי האחרון, צילום: אוראל כהן

אתמול (ג') הוארך מעצרה של ולד, עובדת ותיקה ב-yes, ב-6 ימים נוספים וכן נעצרו בעלה ואמה לשלושה ימים. "החשודים", כתבה המשטרה לבית משפט השלום בפתח תקווה בבקשה להארכת מעצרם, "קשרו קשר עם ביתה ועם אחרים על מנת להלבין את עשרות המיליונים שביתה קיבלה במרמה מהחברה. החשודה קיבלה במהלך השנים מכספי המרמה וכן רכוש שהושג מכספי המרמה".

אילוסטרציה, צילום: shutterstock אילוסטרציה | צילום: shutterstock אילוסטרציה, צילום: shutterstock

השניים חשודים בעבירות של איסור הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ובקשירת קשר לפשע. במקביל לבקשה להאריך את מעצרם, ביקש נציג המשטרה, רס"ר גלעד אונגר, להאריך שוב את מעצרה של העובדת עצמה.

כבר בדיון שהתקיים אתמול בבית משפט השלום בפתח תקווה התירה השופטת סמדר קולנדר-אברמוביץ את פרסום שמותיהם של המעורבים, אולם עיכבה את ביצוע החלטתה כדי שאלו יוכלו לערער אותה. ואכן, אמש הוגש ערעורם של השלושה הן על הארכת המעצר והן התרת פרסום שמם.

בדיון שהתקיים הבוקר בפני שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, שירה בן שלמה, ציין סנגורם של החשודים, עו"ד מירון רוזנטל ממשרד בני כץ, כי "לא יקרה דבר אם יפורסם שמם לאחר סיום החקירה או ממש לפני הגשת כתב האישום או לאחר הצהרת התובע. בשלב הנוכחי, אנו עומדים על כך שאיסור פרסום יישאר".

לדברי הסנגור, היחידה החוקרת "נוקטת בדרך חקירה לא מובנת" והיא לא מטיחה בפני השלושה דבר "אלא רוצים שהיא תספר להם סיפור". עוד ציין כי לא הוצגו בפני ולד שיקים או חשבונות, או ראיות כלשהן. "מדובר בפרק זמן ארוך", אמר, "כאשר היא נשאלת לגבי דברים ישנים מלפני 11 שנה".

גם לגבי הבעל והאם ציין הסנגור כי אין כל סיבה להמשיך ולהחזיק אותם במעצר ולדבריו לא הייתה כל התקדמות בחקירה המשטרתית. "הם לא מכחישים ולא שומרים על זכות השתיקה", אמר עו"ד רוזנטל, "והם גם אומרים שיכול להיות שהם קיבלו כספים מחשבון כזה או אחר, אך לאורך השנים יש עוד אנשים שקיבלו כספים מאותו חשבון, השאלה היא מדוע לא עצרו את כולם ומדוע לא נחקרו אותם אנשים?".

נציג המשטרה בדיון, פקד נריה מאור, ציין כי לא מדובר במקרה חריג המצריך איסור פרסום. בהתייחסו להארכת מעצרם של המעורבים אמר כי המעצר ניתן "בצורה מדודה והארכת המעצר וגם הערר עליו מקשים עלינו להמשיך בחקירה בצורה מסודרת".

לאחר ששוחח עם שלושת החשודים ולאור הערות בית המשפט הודיע עו"ד מירון רוזנטל כי הוא מבקש למחוק את הערעור. בהתאם לכך, נמחקה הבקשה ושמות המעורבים הותרו לפרסום.

בשבוע שעבר נעצרה ולד בחשד למעילה של 24 מיליון שקל מחברת yes וזאת על פני כעשור. החקירה בעניינה במפלג ההונאה של משטרת מחוז מרכז החל בעקבות בדיקה פנימית ב-yes שהעלתה אי סדרים. "נמצא חשד", כך לפי הודעה שפרסמה החברה, "כי עובדת בחברה ביצעה הונאה פנימית ומעלה בכספי החברה במיליוני שקלים במשך למעלה מ-10 שנים. החברה פתחה בחקירה מעמיקה ויסודית של הדברים ופנתה למשטרת ישראל עם הממצאים שבידה על מנת שתפעל לחקירה מיידית של המקרה, תוך שיתוף פעולה מלא מצידה".

כבר למחרת הגשת התלונה נעצרה העובדת, תושבת הרצליה, בביתה ובבית המשפט הוארך מעצרה בחמישה ימים עד היום. "מדובר בפרשייה סבוכה ומסועפת שהתרחשה על פני שנים רבות", נכתב בהחלטת בית המשפט, "למרות שהחקירה רק בתחליתה, עיון בתיק החקירה מעלה שקיימת תשתית ראייתית הקשורת את החשודה למיוחס לה וקיים חשד סביר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות