אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפיד: "הציונות חזרה עם גאוות יחידה" צילום: עמית שעל

לפיד: "הציונות חזרה עם גאוות יחידה"

לאחר שאתמול אישרה ועדת שקד את חוק השיווניות בנטל, אמר שר האוצר כי "כבר מהחודש הבא כל חרדי בן 17 יקבל צו גיוס וישוחררו מיידית לשוק העבודה עשרות אלפי צעירים חרדים שהיו כלואים בישיבות וחיו על חשבוננו"

20.02.2014, 11:51 | רוני זינגר

"הציונות חזרה עם גאוות יחידה. אין יותר התחמקויות לא למשתמטים חילוניים ולא למשתמטים חרדים״, כך אמר לפני שעה קלה שר האוצר יאיר לפיד במסיבת עיתונאים בתל אביב, לאחר שאתמול אישרה ועדת שקד את חוק השיווניות בנטל.  

קראו עוד בכלכליסט

לפיד כינס את מסיבת העיתונאים יחד עם השר יעקב פרי וח"כ עופר שלח חבריו למפלגת יש עתיד, ומי שהובילו את חוק השיווין בנטל. ועדת שקד אישרה אתמול גם את הטלת הסנקציות הפליליות על מי שיסרב להתגייס במועד שנקבע לו.

הפגנת חרדים נגד הגיוס (ארכיון), צילום: גיל יוחנן הפגנת חרדים נגד הגיוס (ארכיון) | צילום: גיל יוחנן הפגנת חרדים נגד הגיוס (ארכיון), צילום: גיל יוחנן

"כבר מהחודש הבא כל צעיר חרדי בן 17 יקבל צו גיוס וישוחררו מיידית לשוק העבודה עשרות אלפי צעירים חרדים שהיו כלואים בישיבות וחיו על חשבוננו", אמר לפיד. "מי שלא יהיה בצבא יהיה במד"א או יעזור לניצולי שואה.

"אני רוצה להגיד משהו לציבור החרדי מעל לראשי העסקנים שלו. השיוויון בנטל אינו ניסיון להתנכל לאורח חייכם, איש אינו רוצה לפגוע בכם,

אנחנו מחויבים בכל לבנו לעזור לכם לפרנס את ילדיכם ולהיחלץ ממעגל העוני. הפצע הזה של חוסר השיוויון בנטל, בלבה של החברה הישראלית, מתחיל היום את תהליך ההחלמה שלו".

ח"כ שלח אמר כי "הדבר הזה מחולל מהפכה. אחרי הטעות שנעשתה לפני 65 שנה החרדים חוזרים לשותפות בחברה הישראלי".

השר פרי אמר כי "יש עתיד עשתה היסטוריה. ניצחנו באחת המערכות החשובות שנוהלו במדינה".

עיקרי החוק הם: עד יוני 2017 יוכלו תלמידי ישיבות לדחות את הגיוס ולקבל פטור בגיל 22. מיוני 2017 יחויבו כל בני 21 ומעלה להתגייס. על חרדי שישתמט מגיוס יוטלו סנקציות פליליות בהן מאסר. תהליך גיוס החרדים ייכנס לתהליך הסתגלות אך בסופו צפויים להתגייס מדי שנה כ-5,200 חרדים. אם הישיבות לא יעמדו במכסות התלמידים שישלחו לגיוס, יוטלו עליהן כאמור סנקציות פליליות.

החוק אמור לעלות לקריאה שנייה ושלישית בכנסת בחודש הבא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
אכזבה - לארוז
אם חשבתי שבני לא יצטרך לשרת 3 + , התאכזבתי - קראתי את השורות וגם בין השורות ולהלן המסקנא : הכל קשקוש ! החרדים לא יתגייסו בשום מקרה ! - או שה"מכסות " המצחיקות שקבעו להם ימוסמסו עוד 4 ( !!! ) שנים , או שהם ילכו בהמוניהם לכלא צבאי שייתן להם תנאים של כשרות וכל הסיפורים שישגעו את המערכת - הכל אשליה מפגרת ! - אם הם באמת 30% מכיתות א - הבן שלי יצטרך לשרת 5 שנים מציע לכל אחד לעשות אזרחות זרה - אני ואחי כבר עשינו למרבה המזל ! - להיות מוכנים להשאיר את המדינה לחרדים ולבטלנים של ה"הסדר " !
איש סיירת מפוכח , שרון  |  23.02.14
19.
האם לא יכולתם לחשוב על הצעת חוק מסורבלת מזאת?
כל מה שהייתם צריכים לעשות הוא להחיל את החוק הקיים גם על החרדים. לזה קוראים שוויון. כל השאר זה ניסיון התחמקות מגיוס שווה: "רק מ-2017", דחייה עד גיל 21", "אם לא יעמדו במכסות..." זה לא נקרא שוויון, זה נקרא חוסר שוויון! חוסר שוויון שמנסים לעגן בחוק.
שוויון מדומה  |  22.02.14
לכל התגובות