אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חילופים בצמרת גרנות: איציק בדר עוזב אחרי יותר מ-20 שנה צילום: אלעד גרשגורן

חילופים בצמרת גרנות: איציק בדר עוזב אחרי יותר מ-20 שנה

בדר, ששימש יו"ר חברת האחזקות של הקיבוצים והמושבים, הכוללת 20 מפעלים ותאגידים, יוחלף על ידי מנכ"ל המשביר לחקלאי לשעבר, עמית בן יצחק, שנבחר כמועמד יחיד לתפקיד

23.02.2014, 16:35 | גיל קליאן

עידן חדש בגרנות, חברת האחזקות של הקיבוצים והמושבים המהווה את התשלובת החקלאית-תעשייתית הגדולה בישראל. אחרי יותר מ-20 שנה בראש גרנות, איציק בדר מפנה את מקומו לעמית בן יצחק, שנבחר כמועמד יחיד לתפקיד היו"ר.

קראו עוד בכלכליסט

החילופים בצמרת באו אחרי מאבק ארוך של מספר קיבוצים שביקשו לשנות את תקנון החברה ולקצוב את כהונת היו"ר ל-12 שנים. בסופו של דבר הוחלט לקצוב את הכהונה המקסימלית ל-15 שנים, אך מבחינת בדר המשמעות היתה זהה – עזיבת אחד התפקידים העוצמתיים ביותר בתעשייה הקיבוצית.

 איציק בדר. אחד התפקידים העוצמתיים ביותר בתעשייה הקיבוצית, צילום: אלעד גרשגורן איציק בדר. אחד התפקידים העוצמתיים ביותר בתעשייה הקיבוצית | צילום: אלעד גרשגורן  איציק בדר. אחד התפקידים העוצמתיים ביותר בתעשייה הקיבוצית, צילום: אלעד גרשגורן

גרנות כוללת בתוכה 20 מפעלים ותאגידים השייכים ל-41 קיבוצים ומושבים שיתופיים. בין אחזקות הקבוצה - ממטעי אבוקדו ולולים, דרך רשת בתי האבות עמל, חברת כוח האדם ORS, ועד אחזקה של 7% בתנובה ושל 8.1% בקבוצת אלון, בעלת השליטה באלון רבוע כחול ומפעילת מגה. בדר ניהל את האימפריה הזאת בשני העשורים האחרונים, תחילה כמנכ"ל, ולאחר מכן כיו"ר.

כעת ייכנס לנעליו של בדר בן יצחק, ששימש בעבר מנכ"ל המשביר לחקלאי, סמנכ"ל כספים בתנובה, מנכ"ל גרנות ומייסד zap.

הליך שינוי התקנון של גרנות נמשך יותר משנתיים. בעקבות תלונות מצד כמה קיבוצים על נוסח התקנון שאינו מאפשר את החלפת היו"ר הוקמה וועדה לבדיקת הסוגיה. אותה ועדה המליצה על קציבת הכהונה המקסימלית ל-12 שנים, כאשר בסוף 2012 החליטה אסיפת המשקים של גרנות לקצוב את הכהונה ל-15 שנים מקסימום.

גרנות, שהוקמה בשנת 1940 כהתאגדות של חקלאים, הפכה עם השנים לאימפריה עסקית שהגיעה ב־2011 למכירות של 3.5 מיליארד שקל ולרווח נקי של 215 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות