אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל מסמנת את העתיד: מובייל, סייבר ואינטרנט הדברים

ברצלונה 2014

אינטל מסמנת את העתיד: מובייל, סייבר ואינטרנט הדברים

נשיאת ענקית השבבים הציגה הבוקר את החידושים האחרונים של החברה בתחום המחשוב הנייד: שבבים חדשים של 64 ביט, מערכת סייבר חדשה לסמארטפונים ושותפות עם אלקטל וסיסקו

24.02.2014, 15:47 | רפאל קאהאן

במסיבת עיתונאים שנערכה הבוקר (ב') בתערוכת MWC בברצלונה, הציגה נשיאת אינטל רנה ג'יימס את החידושים האחרונים של החברה בזירת המובייל. ההכרזה העיקרית היא סדרה חדשה של שבבי 64 ביט לסמארטפונים וטאבלטים. בנוסף, הכריזה אינטל על הסכמים רב-שנתיים עם לנובו, Dell, אסוס ופוקסקון להרחבת ייצור מכשירים מבוססי פלטפורמת אטום (Atom).

קראו עוד בכלכליסט

השבב החדש המכונה בשם הקוד מריפילד (Merrifield), מציג ארכיטקטורה שמבוססת על 4 ליבות ופועל במהירות של 2.13 גיגה-הרץ. באינטל מתגאים בכך שמדובר במערכת Atom הראשונה שצוידה בפתרון חיישן משולב (Intel Integrated Sensor Solution) שאמור למנהל ביעילות את נתוני החיישנים בכדי לשמור על פעילות היישומים של ההתקן גם כשהסוללה נחלשת.

אינטל רוצה נתח בתחום אינטרנט הדברים , עיבוד תמונה: אורן שירי אינטל רוצה נתח בתחום אינטרנט הדברים | עיבוד תמונה: אורן שירי אינטל רוצה נתח בתחום אינטרנט הדברים , עיבוד תמונה: אורן שירי

בהמשך מתעתדת אינטל להציג דור חדש שייקרא מורפילד (Moorefield). מעבד זה מיועד להתקנים שיצאו לשוק במחצית השנייה של השנה. מורפילד מסתמך על מערך התכונות של מריפילד ומוסיף שתי ליבות של ארכיטקטורת אינטל לביצועי מחשוב של עד 2.3 גיגה-הרץ, מעבד גרפי משופר ותמיכה בזיכרון מהיר יותר.

סייבר למובייל

הכרזות נוספות של אינטל כוללות כניסה לשוק אבטחת המידע למכשירים ניידים שתתבסס על מוצרי מק'אפי. החברה הציגה פתרון אבטחה מובנה למכשירי אנדרואיד שנקרא Intel Device Protection ואמור לספק הגנה מפני תקיפות סייבר. בנוסף הוצגה גם חבילת ה-McAfee Mobile Security החינמי שיציע למשתמשים אנטי וירוס, הגנת על אפליקציות וגלישה, פילטר שיחות/SMS והגנה מפני גניבה.

לבסוף, אינטל הכריזה על שותפויות עם אלקטל-לוסנט וסיסקו שנועדו להכין את תשתית הרשתות ל"אינטרנט הדברים". כמו כן הוצגה גם פלטפורמת LTE חדשה, ה-XMM 7260 שבמסגרת תצוגת תכלית בשיתוף עם אריקסון הראתה קצב נתונים של כ-300 מגבייט לשנייה בהורדה ו-50 מגבייט בהעלאה. 

אסטרטגיה ישנה, מוצרים חדשים

חידושים אלה מראים את רצונה של אינטל לפרוץ בשוק המכשירים הניידים. החברה נחשבת כאחת מאלה שפספסו את טרנד המחשוב הנייד ולמרות שמאז הצליחה אינטל להשיק סדרה של מוצרים המיועדים לתחום, היא עדיין נחשבת לשחקנית משנית ביחס ליצרניות השבבים שמתבססות על פלטפורמת ARM.

המודל שבחרה אינטל על מנת לחדור לשוק הוא אספקת OEM ליצרנים כמו בתחום ה-PC. השותפות העיקרית שלה כיום היא עם שתי היצרניות הסיניות לנובו, שקנתה לאחרונה את מוטורולה מוביליטי מגוגל ואסוס שמייצרת בין השאר את טאבלט הנקסוס 7.

כניסתה של אינטל לתחום אינטרנט הדברים ממחיש את הצורך של החברה להרחיב את סל מוצריה. בתחום זה השותפויות המורחבות עם אלקטל-לוסנט וסיסקו ישמשו להאצת טכנולוגיות וירטואליזציה ורשתות מוגדרות תוכנה (SDN). "הצמיחה המתמשכת של האקוסיסטם הנייד תלויה בפתרון כמה אתגרים מחשוביים קשים - למשל ניצול הפוטנציאל של הנתונים תוך וידוא שמיליארדי התקנים מקושרים זה לזה באופן מאובטח ואמין", הסבירה ג'יימס באירוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות