אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב הוציאה את ישראל מרשימת המדינות המפרות קניין רוחני צילום: אי פי איי

ארה"ב הוציאה את ישראל מרשימת המדינות המפרות קניין רוחני

השינוי בעמדה האמריקאית נזקף לשורה של תיקוני חקיקה שקידמו משרדי הכלכלה, המשפטים, הבריאות והאוצר. בין השאר, הגדלת זמן ההגנה על תרופות מקור וחיזוק ההגנה על פטנטים

02.03.2014, 12:44 | משה גורלי

ארה"ב הוציאה את ישראל מרשימה המדינות המפרות קניין רוחני. כך הודיע שלשום (ו') מייקל פרומן נציב הסחר האמריקאי. כך, בהודעה רשמית באו לסופן שנים רבות שבהן נמצאה ישראל ב"רשימה שחורה" של מדינות שמעודדות, או לפחות לא מונעות, הפרות קניין הרוחני בפרט בתחום ההגנה על תרופות מקור.  

קראו עוד בכלכליסט

השינוי בעמדה האמריקאית נזקף לשורה של תיקוני חקיקה שקידמו משרדי הכלכלה, המשפטים, הבריאות והאוצר. תיקונים שהתחייבו הן מהסכמים מול ארה"ב והן כחלק מהמחוייבויות שישראל נטלה על עצמה בתהליך ההצטרפות ל-OECD. למשל, הגדלת זמן ההגנה על תרופות מקור, חיזוק ההגנה על פטנטים ועוד.

אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

ישראל הוצאה מהרשימה השחורה 4 שנים לאחר חתימת מזכר ההבנות עם ארה"ב וכחודש לאחר שהשלימה הכנסת את תיקון החקיקה האחרון שנדרש מכוחו.

שר הכלכלה, נפתלי בנט: "הוכחנו בגרות ואחריות באחד התחומים המשמעותיים ביותר לסחר הבינלאומי – כפי שהתחייבנו, ואני מאמין כי הבעת האמון החשובה של ארה"ב והכרתה בחוזקו של משטר הקניין הרוחני בישראל, תסייע בידנו להמשיך בקידום התעשייה הישראלית ובהפצת הידע, החדשנות והיכולות שלנו למדינות רבות".

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה שגם ליווה את המו"מ עם ארה"ב על מזכר ההבנות כששימש כנספח המסחרי של ישראל בוושינגטון: "הסרת ישראל מהרשימה השחורה בארה"ב, היא עדות נוספת לכל שותפות הסחר שלנו על כך שישראל היא כר פורה לפעילות מסחרית, בדגש על פעילות מו"פ אשר קניין רוחני הוא מאבני היסוד שלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות