אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: רשת ענק נוספת, סטייפלס, סוגרת מאות סניפים

ארה"ב: רשת ענק נוספת, סטייפלס, סוגרת מאות סניפים

על רקע תחזית מכירות חלשה, רשת החנויות לצרכי משרד הגדולה בעולם מתכוונת לסגור כ-250 סניפים בארה"ב ובקנדה ולקצץ עד 500 מיליון דולר בהוצאות עד סוף שנה הבאה

06.03.2014, 14:29 | שירות כלכליסט

קראו עוד בכלכליסט

רשת החנויות לצרכי משרד הגדולה בעולם, סטייפלס (Staples) מתכוונת לסגור כ-250 סניפים בארה"ב ובקנדה ולקצץ עד 500 מיליון דולר בהוצאות עד סוף 2015. זאת על רקע הצניחה בתחזית למכירות של הרבעון הראשון.

הקיצוץ בעלויות צפוי להגיע מצמצום בשרשרת האספקה של הרשת ומסגירת סניפים. הצעדים שנוקטת החברה כוללים "אופטימיזציה של כוח העבודה, של עלויות בגין ייצור, חומרה ושירותי IT, שיווק, צוות המכירות ושירות הלקוחות", אמרה החברה בהצהרה רשמית שפורסמה היום.

הרשת מתמודדת עם תחרות גוברת מצד יריבות המציעות מחירים זולים יותר כגון אמזון ומועדון הלקוחות של קוסוקו.

"כיום כמעט מחצית מהמכירות שלנו מגיעות ממכירות אינטרנטיות. אנו מתמודדים עם דרישות משתנות של הלקוחות העסקיים שלנו ונוקטים צעדים נחרצים כדי לצמצם עלויות ולהגביר את יעילותה של הרשת," אמר מנכ"ל החברה רון סרג'נט בהצהרה היום.

החברה מצפה להגיע לרווח של 17-22 סנט למניה ברבעון הראשון של 2014.

סטייפלס סנטר, לוס אנג סטייפלס סנטר, לוס אנג'לס לייקרס | צילום: רויטרס סטייפלס סנטר, לוס אנג

הרשת דיווחה על הכנסות מפעילות שוטפת לרבעון האחרון של 2013 של 212 מיליון דולר – או 33 סנט למניה – בהשוואה ל-90 מיליון דולר – או 14 סנט למניה – בתקופה המקבילה בשנה הקודמת.

רק לפני יומיים הודיעה רשת רדיושאק כי בכוונתה לסגור 1,100 סניפים בארצות הברית, זאת לאחר שדיווחה על התרחבות ההפסד הרבעוני, על רקע מכירות מאכזבות בעונת החגים האמריקאית. המנכ"ל ג'וזף מאנקה מסר בהצהרה כי לאחר סגירות החנויות המתוכננות, תפעיל הרשת למעלה מ-4,000 סניפים ברחבי ארה"ב, כולל 900 בזיכיון. אולם החברה לא פירטה אילו חנויות צפויות להיסגר או כמה עובדים יפוטרו כתוצאה מכך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות