אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המטוס ביצע נחיתת חירום באיראן - הביטוח שרכשתם מכסה?

המטוס ביצע נחיתת חירום באיראן - הביטוח שרכשתם מכסה?

פינוי באמבולנס אווירי, אסונות טבע, גיוס לצו 8 או מצב רפואי קיים - מהם הפרטים שכדאי לבדוק כאשר רוכשים ביטוח נסיעה לחו"ל

10.03.2014, 13:54 | גיל ספיר

רבים מהישראלים מתחילים בימים אלה לתכנן את חופשתם בפסח. האחראים שביניהם רוכשים ביטוח נסיעות לחו"ל ובכך חושבים כי הם מכוסים הן מבחינה רפאית והן מבחינת המטען. אבל מתברר, שלא מעט מהנוסעים רק חושבים שהם מכוסים ובעצם לא יודעים כיצד לבדוק את פרטי פוליסת הביטוח.  

קראו עוד בכלכליסט

כאשר רוכשים ביטוח הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק מהי התקרה הכספית לכל כיסוי המוצע בפוליסה. במיוחד יש לבדוק את תקרת הכיסוי למקרה של אשפוז, אשר עלותו יכולה להגיע גם למיליון דולר. חשוב גם להתאים את הכיסוי ליעד הנסיעה, שהרי יש הבדל מהותי בין כיסוי של יום אשפוז בארצות הברית שעלותו יכולה להיות אלפי דולרים לעומת מדינה אחרת.

כדאי לשים לב לאילו כיסויים ישנם בפוליסה: האם, למשל, הפוליסה מכסה מצב רפואי קיים או רק מקרים חדשים במהלך הנסיעה? באותה נשימה ישנם מקרים חריגים ולא צפויים, ובעיקר נכון הדבר לאלה שמקיימים ספורט אתגרי בחו"ל. במקרה שאתם נוסעים לטיול במסגרתו תטלו חלק באירוע ספורט אתגרי, ודאו שהפוליסה מכסה פינוי באמבולנס אווירי.  

מתכננים חופשה בחו"ל בפסח? כדאי לכם לקרוא היטב את פוליסת הביטוח, צילום: shutterstock מתכננים חופשה בחו"ל בפסח? כדאי לכם לקרוא היטב את פוליסת הביטוח | צילום: shutterstock מתכננים חופשה בחו"ל בפסח? כדאי לכם לקרוא היטב את פוליסת הביטוח, צילום: shutterstock

מקרים חריגים נוספים עליהם יש לתת את הדעת הם אסונות טבע כמו רעידות אדמה או צונאמי. מדובר באירועים שאינם צפויים, ויש לוודא שהפוליסה הנרכשת מכסה אותם.

מקרה מעניין קרה רק השבוע בו נוסעים ישראלים מהודו בחזרה הביתה מצאו עצמם באיראן, לאחר שמטוס טורקי נאלץ לבצע נחיתת חירום. במקרה כזה היה כיסוי ביטוחי לכל אירוע רק למי שהשכיל לוודא שיש לפוליסה שלו תחולה גם במדינות בהן אין לישראל יחסים דיפלומטיים.

באותה נשימה אפשר להזכיר גם מקרים של מתקפות טרור. רק מי שווידא כי בפוליסה שלו יש כיסוי למקרים שכאלה מבוטח ואם חלילה נפגע – יוכל למצוא מזור באמצעות הפוליסה הייעודית.

עוד דבר שהנוסעים הישראלים לא מודעים אליו עד תום אבל עדיין יכול לקרות במדינה מוקפת איומים כמו שלנו הוא הכיסוי למקרה של קריאה בצו 8 למילואים. הכיסוי הזה מאפשר לבעל הפוליסה שנקרא להגן על המדינה החזר מלא של הנסיעה המתוכננת במקרה של הקפצה ביטחונית.

הכותב הוא מנכ"ל חברת הביטוח שירביט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות