אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נבחן שחרורה למעצר בית של עובדת yes החשודה במעילת הענק צילום: אוראל כהן

נבחן שחרורה למעצר בית של עובדת yes החשודה במעילת הענק

ביהמ"ש הורה לשירות המבחן לבחון האם יש להשאיר במעצר עד תום ההליכים את פזית ולד, נגדה הוגש כתב אישום בגין גניבת 31.4 מיליון שקל מכספי yes; בא כוחה: "אין בחומר הראיות ולו תלונה אחת של חברה שהיתה אמורה לקבל סכום כסף ולא קיבלה"

13.03.2014, 20:43 | אופיר דור
בית המשפט השלום בפתח תקווה החליט היום (ה') להאריך עד סוף החודש את מעצרה של פזית ולד, עובדת yes החשודה במעילת ענק בהיקף של 31.4 מיליון שקל מכספי החברה. בית המשפט הורה לשרות המבחן להכין תסקיר בעניינה של ולד, שמטרתו לבחון האם להשאירה במעצר עד לסיום המשפט או לשחררה למעצר בית.

קראו עוד בכלכליסט

ולד עצורה כבר חודש והוגש נגדה כתב אישום באשמת גניבה, זיוף מסמך בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מס והלבנת הון. חקירתה של ולד הסתיימה כשבמהלכה היא לא הודתה במעשים המיוחסים לה. ולד היא אם לשלושה ילדים קטנים (8, 5 וחצי שנה), עובדה שהוזכרה על ידי פרקליטיה כסיבה בגינה יש לקדם את העברתה למעצר בית.

לפי כתב האישום שהוגש נגד ולד, במשך 14 שנה האחרונות היא ניצלה את תפקידה כמנהלת חשבונות ב-yes ואחראית על תשלום לספקים כדי לגנוב מיליוני שקלים. ולד שינתה שמות של ספקים קיימים במערכת ופתחה ספק פיקטיבי חדש במערכות "רז בימוי והפקה", שלא סיפק מוצרים או שירותים ל-yes.

לפי החשד, היא העבירה יתרות זכות מכרטיסי ספק אמיתיים לספק הפיקטיבי ורשמה לפקודתו צ'קים בגובה עד 90 אלף שקל כל אחד, שהופקדו בחשבון בנק ייעודי שפתחה ואשר נשא את שמה לפני הנישואים בצירוף שם הספק הפיקטיבי: "פזית מהלה – רז בימוי והפקה"

פזית ולד בבית המשפט, צילום: אוראל כהן פזית ולד בבית המשפט | צילום: אוראל כהן פזית ולד בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

בדיון היום טען בא כוחה של ולד, עו"ד בני כץ, כי שיטת הפעולה המתוארת בכתב האישום אינה הגיונית. כץ טען כי אם ולד העבירה יתרות זכות מספקים אמיתיים לספק הפיקטיבי שהקימה, הרי ש-yes בעצם חייבת 31.4 מיליון שקל לספקים. "אין בחומר הראיות ולו תלונה אחת של חברה שהיתה אמורה לקבל סכום כסף ולא קיבלה כתוצאה מכך שהכסף הועבר לחשבון אחר", אמר כץ.

התובעת, עו"ד נעמה תור זאבי, ענתה כי היא לא מכירה בכתב האישום טענה שהכסף שגנבה לכאורה ולד נלקח מתוך כסף ש-yes היתה חייבת לספק אחר. ב-yes טענו בעבר כי יתרות הזכות המדוברות שנצברו מקורם לא בחוב אמיתי לספק אלא בהפרשים הנובעים משערי מטבעות שאותם ניצלה ולד.

בחלק מהמקרים yes חותמת על הסכמים מול ספקים בסכומים דולריים או במטבע זר אחר. כמה ימים לפני מועד התשלום לספק משתחרר הכסף המיועד לתשלום בשקלים. במקרה ששער המטבע יורד בימים שבין השתחררות הכסף לתשלום בפועל, נותרת יתרת זכות לספק במערכת. זה הכסף שלפי החשד נגנב על ידי ולד.

טענה נוספת עליה ערער עו"ד כץ היתה כי ולד פתחה חשבון בנק על חברה בשם רז בימוי והפקה. לדבריו, "פתיחת חשבון חברה שכזה מצריך מסמכים לרבות מסמכי תאגיד חתומים במקור, חתימה נוטריונית והחלטת דירקטוריון שמאפשרת פתיחת חשבון שכזה".

על כך ענתה התובעת כי הכספים מ-yes בכלל לא הועברו לחשבון עסקי אלא "לחשבון פרטי שנפתח על שם פזית מהלה וכעבור שנתיים הוסף לו רז בימוי והפקה, אפילו לא בע"מ. היא יכלה לקרוא לזה פזית מהלה/בר רפאלי ".

כץ טען בדיון כי yes מנהלת רדיפה בלתי סבירה ובלתי מוסברת אחרי ולד ואחרי משפחתה כשהמדינה, המשמשת כתובעת בתיק הפלילי, מהווה איזושהי זרוע ביצוע של yes שמספקת לה חומרים ומידע. לטענת כץ, yes מנסה לכסות על תהליכים ומחדלים שלא אמורים היו לקרות בה.

כץ התייחס לעיקולים שהטילה yes על חשבונות הבנק של משפחתה של ולד, כחלק מהתביעה האזרחית שהיא מנהלת נגדה, נגד בעלה גיא ולד ונגד אימה רונה מהלה, וטען שאלו מביאים אותם למצב כלכלי קשה.

התובעת ענתה כי אינה רואה שום פגם בכך ש-yes פועלת באופן נמרץ והצטיידה בעורכי דין אזרחיים. "אני עובדת במדינת ישראל וגאה בכך, לא נשלחתי על ידי חברת yes, ואני לא מייצגת את האינטרסים שלהם אלא את האינטרסים של הציבור, כאשר החברה בישראל רואה בחומרה בעיקר את העבירה של גניבה ממעביד", אמרה עו"ד תור זהבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות