אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
BP בהסכם עם ארה"ב: תוכל להשתתף במכרז לרישיונות קידוח במפרץ מקסיקו צילום: בלומברג

BP בהסכם עם ארה"ב: תוכל להשתתף במכרז לרישיונות קידוח במפרץ מקסיקו

חברת האנרגיה הבריטית, שבעבר נאסר עליה לחתום על חוזים בארה"ב בעקבות הפיצוץ באסדת הקידוח ב-2010, תעסיק מבקר חיצוני - שיעביר דו"חות לממשל

14.03.2014, 15:06 | בלומברג

חברת הנפט והגז הבריטית BP הגיעה להסכם עם רשות ההגנה על הסביבה האמריקאית, שיאפשר לה לשוב ולעשות עסקים עם הממשל הפדרלי בארה"ב. זאת לאחר שבשלהי 2012 נכנס לתוקף איסור שמנע מ-BP לחתום על חוזים ממשלתיים בארה"ב, בעקבות הפיצוץ שארע באסדת קידוח נפט במפרץ מקסיקו ב-2010.

קראו עוד בכלכליסט

לפי משרד ההגנה האמריקאי, הצו מנע מהחברה גם לחדש חוזים קיימים עם הצבא, שהיו שווים באותה תקופה 2.3 מיליארד דולר, וכן לחכור נכסי נפט וגז נוספים.

לפי ההסכם, BP תגביר את אמצעי הבטיחות ואת דרישות האתיקה והמינהל התאגידי. בנוסף, החברה תצטרך להעסיק מבקר חיצוני בחמש השנים הבאות שיערוך ביקורות שנתיות על מנת לוודא שהחברה עומדת בתנאים. המבקר יעביר את הדו"חות שלו ישירות לממשל. רשות ההגנה על הסביבה מורשית לנקוט בהליכים במידה ו-BP תפר את ההסכמות.

דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, צילום: אי פי אי דליפת הנפט במפרץ מקסיקו | צילום: אי פי אי דליפת הנפט במפרץ מקסיקו, צילום: אי פי אי

בעקבות ההסכם, BP תהיה רשאית להשתתף במכרז הבא לרשיונות קידוח של גז ונפט במפרץ מקסיקו, שייערך ביום רביעי הקרוב.

האיסור הוטל בנובמבר 2012, זמן קצר לאחר שהחברה ומשרד המשפטים הגיעו להסדר בגובה 4.5 מיליארד דולר ליישוב תביעות פליליות ואזרחיות הנוגעות לדליפת הנפט במפרץ מקסיקו. באותה העת טענו בחברה כי האיסור יהיה תקף לזמן קצר בלבד; ואולם באוגוסט 2013 הגישה BP תביעה נגד הרשות בשל סירובה לבטל את האיסור גם לאחר סגירת התיק הפלילי נגד החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות