אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משתמשים מתלוננים כי עדכון תוכנה לאייפון פוגע בסוללה צילום: עמית שעל

משתמשים מתלוננים כי עדכון תוכנה לאייפון פוגע בסוללה

השדרוג האחרון של מערכת ההפעלה הניידת של האייפון, iOS 7.1, הביא עימו שדרוגים אולם נראה כי נוצרה בעיה חדשה: במקרים מסויימים הסוללה מתרוקנת הרבה יותר מהר

16.03.2014, 15:07 | רפאל קאהאן

עדכון מערכת ההפעלה של אפל לגרסת 7.1, שהושקה בתחילת השבוע שעבר, הייתה אמורה לפתור בעיות רבות עליהן התלוננו המשתמשים. בין השאר, היא תיקנה את הבעיה שהציקה לחלק מהמשתמשים הישראלים - ניסוח חצוף לחלק מהודעות ה-SMS האוטומטיות של המערכת.

קראו עוד בכלכליסט

העדכון החדש, שנחשב למהותי ביותר, גם סיפק מענה לבעיית האיטיות שתועדה על ידי משתמשי אייפון 4 רבים וכן מוסיף מספר תכונות חדשות ובראשן תיקונים בעיצוב ממשק החייגן; תפריט הגדרות ייעודי לקורא טביעות האצבע של האייפון 5S; תיקון לתמונת הרקע המונפשת שגרמה למחלת ים עבור משתמשים רגישים במיוחד ושינויים באפליקציות מזג האוויר, לוח השנה ועדכונים לקולה של העוזרת הווירטואלית "סירי".

שוב תקלות ב-iOS?, צילום: אפרת לובל שוב תקלות ב-iOS? | צילום: אפרת לובל שוב תקלות ב-iOS?, צילום: אפרת לובל

אולם הפעם גם הופיעו תלונות מצד משתמשים על תקלות חוזרות ונשנות. הבעיה העיקרית שצצה ברחבי הרשת ושזכתה לתהודה רבה ברשתות החברתיות, עם טוויטר בראשן, היא התרוקנותה המהירה של הסוללה. משתמשים רבים טענו שהסוללה החלה לאבד מעוצמתה ללא קשר לשימוש שהתבצע במכשיר. 

בנוסף, גם מערכת הבלוטות', בעיקר על גבי האייפון 5S, החלה ל"זייף". לדברי בעלי מכשיר הדגל של אפל, מכשירם לא הצליח לזהות התקני בלוטות' שעבדו היטב עם מכשירם לפני השדרוג. אפילו באתר ZDnet הפופולרי דיווחו כי הצליחו לשחזר את התקלה.

באפל כרגיל סירבו להתייחס לתלונות. מספר מומחים הסבירו את בעיית הסוללה בגלל שינויים ב-iOS 7.1: הבלוטות' הפך לדלוק כברירת כמחדל, מה שעלול להשפיע לרעה על חיי הסוללה, ואפל הפעילה את מערכת iBeacon החדשה שאמורה לאפשר תקשורת פרסומית ב"דחיפה" למכשירי אפל.

קשה לדעת מה אחוז המשתמשים הסובלים מהבעיה. ככלל, כל שדרוג חדש של מערכת ה-iOS הביא עימו שלל תלונות אשר לבסוף מתוקנות בעדכון נוסף - כמו תקלת האבטחה שזוהתה לפני מספר שבועות בעדכון הקודם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
פתרון לתקלה
מצ"ב פתרונות שמצאתי המסייעות לפתור את בעיית הסוללה ועוד. ראשית אקדים ואומר שהפתרונות שעליהם אדבר מיוחסות למכשיר אייפון 5 ואני מאמין שהם יעבדו גם על דגמים ישנים יותר. במקרה שלי העדכון איפס חלק לא מבוטל מהגדרות המכשיר והחזירם למצב ברירת המחדל ומכאן נוצרו כל הבעיות. משמעות הדבר היא שכל יישום שקיים במכשיר פשוט רץ ברקע. כל שעליכם לעשות הוא לפעול על פי ההנחיות הבאות ומצב הבטרייה ישתפר פלאים: א. כנסו להגדרות, פרטיות, שירותי מקום ובטלו את כל האופציות שאין בהם צורך. לטעמי למעט אפליקציות הניווט ומזג האוויר, אין צורך בכל היתר. ב. תחת אותה הקטגוריה כנסו לשירותי מערכת וגם שם ניתן לכבות את כל האופציות למעט הגדרות השעון המקומי. כך גם מפרסמים לא יוכלו לעקוב אחריכם והמכשיר לא ימסור דיווח על מיקומכם. ג. כנסו להגדרות, מרכז העידכונים ובטלו את האופציה מניות בתפריט, כך היא לא תתעדכן ברקע. ד. בתחתית של אותה המסך תחת הקטגוריה "כלול" בטלו את כל ההתראות מהאפליקציות שאינן רלוונטיות. כל אחת מהן רצה ברקע גם אם היא מופיעה ככבויה וגוזלת המון משאבים מהמערכת. לטעמי למעט הטלפון, דואר, יומן, פתקים, לוח שנה וווטסאפ, כל היתר אינם רלוונטיים. חשוב לשם לב שבמידה והחלטתם לבטל התראה מאפליקציה מסויימת לוודא שכל אופציות ההתראות כבויות.
16.03.14