אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטיב ג'ובס, זמן קצר לפני מותו: "טלוויזיות הן עסק איום ונורא" צילום: רויטרס

סטיב ג'ובס, זמן קצר לפני מותו: "טלוויזיות הן עסק איום ונורא"

מנכ"ל אפל לשעבר כינס את 100 העובדים הבכירים בחברה זמן קצר לפני שיצא לחופשת מחלה ממנה לא שב. במהלך המפגש, טען שמכירת טלוויזיות לא משתלמת. כך, לפי ספר חדש שעוסק בענקית הטכנולוגיה בעידן שלאחר מות מייסדה

17.03.2014, 11:32 | עומר כביר
בימיו האחרונים התנגד מייסד ומנכ"ל אפל המנוח סטיב ג'ובס לרעיון שחברת הטכנולוגיה תשווק טלוויזיה פרי פיתוחה. כך טוענת יוקארי איוואטני, לשעבר כתבת הוול סטריט ג'ורנל שהופקדה על סיקור אפל, בספרה Haunted Empire: Apple After Steve Jobs.

קראו עוד בכלכליסט

מדי שנה עורכת אפל פגישה של 100 העובדים הבכירים בארגון, במהלכה מוצגים מוצרים חדשים והעובדים יכולים להציג שאלות למנכ"ל. ב-2010 כינס ג'ובס את פגישת ה-100 האחרונה שלו לפני יציאתו לחופשת מחלה בינואר 2011, במהלכה הוצג בין השאר האייפד 2. לקראת סיום הפגישה אמר ג'ובס: “יש לכם את סטיב ג'ובס כאן מולכם. אתם החבר'ה שלי, אתם יכולים לשאול אותי מה שאתם רוצים. לא אכפת לי אם זה טיפשי או מעליב. אני רוצה שתרגיש בנוח עם כל שאלה שיש לכם על החברה".

הרג את טלוויזיית אפל. ג הרג את טלוויזיית אפל. ג'ובס | צילום מסך: apple.com הרג את טלוויזיית אפל. ג

אחד העובדים שאל האם המוצר הבא של אפל יהיה טלוויזיה. ג'ובס לא היסס והשיב ב"לא" נחרץ. “טלוויזיות הן עסק איום ונורא", אמר לפי הדיווח של יוקארי, שאותו מביא אתר ביזנס אינסיידר. “התחלופה נמוכה ושולי הרווח על הפנים". הוא ציין, עם זאת, שהוא רוצה לשלוט בסלון.

לדברי יוקארי, חלק מהנוכחים בפגישה לא קיבלו את הדברים כפשוטם, וסברו שהמסר האמיתי של ג'ובס היה להתמקד במה שהם עושים כיום במקום לחשוב מהר מדי על הדבר הבא. הנחה זו מתחזקת מדברים שאמר ג'ובס עצמו לביוגרף שלו, וולטר אייזיקסון: “אני רוצה ליצור מכשיר טלוויזיה אינטגרטיבי וקל לשימוש. הוא יסתנכרן בצורה חלקה עם כל המכשירים שלך ועם iCloud. יהיה לו את ממשק המשתמש הפשוט ביותר שאפשר לדמיין. סוף סוף פיצחתי את זה".

כך או כך, שנתיים וחצי אחרי מותו של ג'ובס לאפל עדיין את מכשיר טלוויזיה והסטרימר אפל TV עדיין נחשב למוצר נישה זניח יחסית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
ל - 4, אתה צודק!
מזמן לא קראתי תגובה שאני כל כך מסכימה איתה. האם אנשים באמת צריכים להחליף מכשירים סלולאריים כמו שהם מחליפים גרביים? האם זה שווה את המחיר שאנחנו משלמים בשעות עבודה, במשאבי כדור הארץ, בהרס המקום שבו אנו חיים, בעבודת פרך שאותם אנשים שמרכיבים את המכשירים הארורים עובדים? מתי נתעורר? לי אישית יש טלפון טיפש למרות שיש לי עסק ולמרות שאני זקוקה לאינטרנט לצורך העבודה שלי. זה לא משנה כלום בחיים שלי, רק מאפשר לי התנתקות ברוכה מהרשת - משהו שמשתמשי הסמפרטפונים והאייפונים והאייפד וכל השאר כבר מזמן לא יכולים לעשות.
טלי  |  18.03.14
5.
איש שיווק עד מותו ללא הבנה של העתיד המתקרב
“טלוויזיות הן עסק איום ונורא", אמר לפי הדיווח של יוקארי, שאותו מביא אתר ביזנס אינסיידר. “התחלופה נמוכה ושולי הרווח על הפנים". תרגום למשאבית - "התחלופה נמוכה" - הטלוויזיות לא מתקלקלות כל-כך אז לא רוכשים הרבה חדשות. לא רוכשים הרבה חדשות אז גם לא צריך לייצר הרבה. לא צריך לייצר הרבה אז לא צריך לדלדל את המשאבים הטבעיים של הכוכב הזה. "שולי הרווח על הפנים" - הרווח ממכירת כל יחידה הוא נמוך יחסית. מוכרים מעט יחידות ברווח קטן כ"א אז לא כל כך כדאי להכנס לעסק. אני מודע לעובדה שרווח הוא המטרה העיקרית ולמעשה היחידה של חברה בע"מ או תאגיד אבל תחשבו שוב: נמכור לכם ביוקר כדי לעשות רווח. אתם תעבדו יותר כדי לקנות ביוקר. מוכנים לעיסקה? משאבי הכוכב הזה הולכים ומסתיימים, מספר האנשים הולך וגדל, רמת החיים הולכת ועולה, אנשים רוכשים המון דברים שהם לא צריכים ולכן עובדים הרבה. לכוכב הזה לא אכפת אם לא ישאר חי, צומח או משאבים כמו מתכות או נפט, לדורות הבאים: לילדים ולילדים של הילדים שלכם יהיה מאוד אכפת!
אורי , ירושלים  |  17.03.14
4.
רק כש"שידרגתי" את האייפון 4 שלי לiOS 7 הבנתי שג'ובס באמת איננו.
עכשיו איכות הטלפון שלי מבחינתי היא חצי ממה שהיה לפני השדרוג. ג'ובס לא היה נותן לזה לקרות. עכשיו בטח תגידו למה שידרגת, היית נשאר עם iOS 6.. אך לצערי זה לא אפשרי מכיוון שהאפליקציות לאט לאט מפסיקות את התמיכה בגרסאות ישנות של iOS. במוקדם או במאוחר כולם יוכרחו לשדרג.
א , ג  |  17.03.14
לכל התגובות