אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אורי שני ל"כלכליסט": "נתניהו תומך בתוכנית לפיד ומגבה אותה"

בהתייחסו לביקורת החריפה שנשמעת באגף התקציבים באוצר על תוכנית הדיור של לפיד, אמר היועץ לקבינט הדיור כי "אנחנו רוצים להיאבק ברוכשי הדירות להשקעה"

20.03.2014, 08:37 | רוני זינגר

"יש באוצר פקידים מצוינים, אבל יש ממשלה ויש החלטה של שר, ואם הפקידים היו אלה שמחליטים, דברים רבים לא היו קורים במדינה מאז הקמתה", כך אמר אתמול ל"כלכליסט" אורי שני, היועץ לקבינט הדיור, בהתייחסו לביקורת החריפה שנשמעת באגף התקציבים באוצר על תוכנית הדיור החדשה של שר האוצר יאיר לפיד שלפיה יינתן פטור ממע"מ לרוכשי דירות ראשונות חדשות. 

קראו עוד בכלכליסט

לדברי שני, הוא שמע במו אוזניו מראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא תומך בתוכנית הפטור ומגבה אותה. עם זאת, בלשכת נתניהו עדיין לא נעמדו לצדו של לפיד ולא הודיעו רשמית על תמיכה בתוכנית.

התוכנית המלאה שתוצג בקבינט הדיור ביום שני תכלול שינויים שונים, בעיקר סעיפים שדורש להכניס שר השיכון אורי אריאל, שטוען כי לפני כמה חודשים הוא עצמו הציע את תוכנית הפטור. "אין לנו מלחמת קרדיטים עם איש, ונשב עם כל מי שצריך כדי להביא תוכנית שלמה לקבינט", אמר שני.

אתמול נועדו צוותים של משרד השיכון ומשרד האוצר בניסיון לגבש הצעה מעובה שתהיה מוסכמת על כל הצדדים. מצדו של שר הבינוי והשיכון אורי אריאל מתעקשים להכניס לקריטריונים של הטבת הפטור ממע"מ גם את משפרי הדיור. על פי החישובים שנערכו במשרד השיכון, התוכנית הכוללת את משפרי הדיור תעלה 2.1 מיליארד שקל, ולטענתם בלעדיהם היא תעלה כמיליארד שקל. "בלי משפרי הדיור בתוך הסיפור הזה תהיה השפעת ההטבה על השוק קטנה מדי, ואחר כך לא תהיה הזדמנות שנייה לתוכנית חלופית", טוענים אנשיו של אריאל.

שר האוצר, יאיר לפיד, צילום: עמית שעל שר האוצר, יאיר לפיד | צילום: עמית שעל שר האוצר, יאיר לפיד, צילום: עמית שעל

שני הוסיף אתמול כי אחת ההצעות שככל הנראה תובא לקבינט הדיור ביום שני היא ההצעה להכביד את ידה של רשות המסים על רוכשי הדירות להשקעה: "אנחנו רוצים להיאבק ברוכשי הדירות להשקעה, ולכן ההצעה שמתגבשת היא שמי שיקנה דירה נוספת יידרש להסביר לרשות המסים מאיפה הכסף", הוא אומר. "זה עדיין בעבודה, אבל אני מנוי וגמור עמי להגדיל את היצע הדירות ולהילחם בתופעת הדירות להשקעה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
רוכשי הדירות להשקעה הרי בחרו בלפיד אל תשכח עובדה זו אם אתה חפץ להישרד פוליטית !
אורי שני "החדש" מצהיר הצהרות מאוד מסוכנות. אל תשכח בזכות מי אתה ופטרונך שם . אנו לא שכחנו את ימי עמידר ושרון העליזים שלך + ימי גידמאק .הסויטות הארוחות, מלונות הפאר ועוד ועוד, אל תרים ידך על בעלי דירות שהשקיעו בהן את מיטב חסכונותיהם - כספים עליהם שולם מס כחוק. מחדלי הממשלה אינם עילה ל"כמעט הלאמה" של נכסי חיסכון של ציבור משלמי מס כחוק ! רק ניהול כלכלה נכון יביא לאפשרויות מעשיות לרבים לרכוש דירה. לא שליפות ופופוליזם.
דגן  |  20.03.14
4.
יש להטיל מס רכישה ומיסוי מדירה שניה לרוכשים דירות להשכרה....!!
כל בניין שנבנה בתל אביב כל הדירות נחטפות.....קטנות אפילו 2 חדרים....ומי רוצה לגור ברכבת של נכנסים ויוצאים....???? אני מנסה לרדת לדירה קטנה 2 חדרים והן נחטפות בידי המשקיענים ולאחר חודש כבר נמכרות ברווח.....צריך לעצור זאת !!!!!
שולי  |  20.03.14
3.
התקווה האחרונה של הזוגות הצעירים
הפחד של בעלי הדירות הוא שמחיר הדירה שלהם ירד ובגלל זה פתאום כל מומחי הנדל"ן יוצאים בהצהרות! מעניין כמה דירות יש לכל אחד מהם...? וכמה הם יפסידו במידה והמחירים באמת יירדו... עד שיש טיפה תקווה לזוגות הצעירים כולם ממהרים לטרפד יוזמה מבורכת... זה סה"כ 8% מהאוכלוסייה שכבר נמצאת באזור הביקוש. ההשפעה שלהם תהיה קטנה וגם אם תהיה תזוזה במחירים זה יהיה מאוד איטי וייקח זמן. אם רק הוא היה מנסח את זה כצ'ופר למי ששירת בצה"ל זה היה נשמע אחרת, ואפילו אולי מעלה את המוטיבציה קצת לגיוס. כי כרגע אין שום הבדל בין מי שתרם. ואני מדגיש ת-ר-ם! שלוש שנים למדינה בשכר של 300-650 שקל בחודש ולא קיבל מזה כלום! בזמן שכל השאר שלא מקבלים את ההטבה עשו מה שבא להם וקיבלו כסף מהמדינה! בשורה התחתונה... המהלך מבורך! ונותן טיפה תקווה. גם ככה אין לנו אפשרות לקנות בית במחירים של היום ונמאס מכל הסחבת הזאת!
שלומי , ישראל  |  20.03.14