אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרכוס וובר עדיין מאמין במנופים: יזרים 100 מיליון שקל בהקצאת מניות צילום: עמית שעל

מרכוס וובר עדיין מאמין במנופים: יזרים 100 מיליון שקל בהקצאת מניות

מדובר בהקצאת מניות לפי שווי הגבוה פי שלושה מהשווי בבורסה. לשותפו בחברה, אברהם נניקשווילי, ניתנה הזכות להזרים כספים נוספים על מנת לשמור על חלקו

26.03.2014, 16:38 | אסף גילעם
מרכוס וובר לא מוותר. איש העסקים השוויצרי השולט (48.8%) בחברת מנופים פיננסים הודיע היום (ד') על כוונתו להזרים כספים נוספים לחברה בהקצאת מניות מיוחדת. ההודעה אינה טריוויאלית שכן וובר כבר מופסד (על הנייר) ב-370 מיליון שקל על השקעות בחברה נכון למחיר החברה בטרם פרסום ההודעה הבוקר.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח של מנופים, דירקטוריון החברה אישר הצעה פרטית להקצאה של 25.5% לחברת ASTC שבבעלותו של מרכוס וובר. ההצעה דרושה עדיין את אישור אסיפת בעלי המניות שתכונס בקרוב. בתמורה למניות תשלם ASTC את הגבוה בין השניים – המחיר הממוצע למניה בשלושת החודשים שיקדמו לאסיפת בעלי המניות, או 27 אגורות למניה, הנגזרים לפי הונה העצמי של מנופים בדו"חות הרבעון השלישי של 2013. בכל מקרה, התמורה לא תפחת מסך של 99.7 מיליון שקל, שתשקף לחברה שווי של 391 מיליון שקל. החברה פנתה גם לנניקשוילי בהצעה להשתתף בהקצאה ולשמור על גודל אחזקתו הנוכחי של החברה. על מנת לשמור על אחזקתו יצטרך נניקשוילי להזרים לפחות 31.3 מיליון שקל בתמורה ל-8% מהמניות של החברה.

מרכוס וובר נכנס להשקעה בחברת מנופים פיננסיים באוקטובר 2009, אז שילם כ-342 מיליון שקל בתמורה ל-45% ממניותיה. באוגוסט 2011 רכש 8.9% נוספים מג'קי בן זקן בתמורה ל-75 מיליון שקל, ו-2.5% נוספים עם סגירת העסקה בתמורה ל-21.6 מיליון שקל. סך הכל שילם וובר 438.6 מיליון שקל.

אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי אברהם נניקשווילי

אך בזה לא מסתיימת השקעתו של וובר במנופים. בשנתיים האחרונות העמידו בעלי השליטה, וובר, המחזיק כיום כ-48.8% מהחברה ואברהם נניקשוילי (24%) הלוואות בעלים בהיקף של כ-98 מיליון דולר (343 מיליון שקל). מתוך זאת, וובר הוא הממן המרכזי, כשהוא הזרים נכון להיום 80.5 מיליון דולר (282 מיליון שקל), מתוכם כ-5 מיליון דולר שעליהם דיווחה מנופים אתמול.

מנופים עוסקת ביזמות נדל"ן בישראל, נדל"ן מניב גם בחו"ל, ובעלת אחזקה של 7.5%% בחברת חיפושי הנפט והגז שמן. למנופים מספר קרקעות בישראל ושני נכסים מניבים בולטים: קניון "ארנה" במרינה בהרצליה ומתחם ה"סטאר סנטר" באשדוד. החברה ספגה הפסדים בשל השקעות בקרקעות בקזחסטאן אותם מכר נינקשוילי לחברה. במקביל, ספגה הפסד על השקעתה בשמן, לאחר שהקידוח מול חופי אשדוד התגלה כיבש בשנה שעברה. מאז תחילת 2010 ועד סוף הרבעון השלישי של 2013 צברה החברה הפסדים של 442 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות