אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט הכריע: LCC תרכוש את לידקום תמורת 32.3 מיליון דולר צילום: ויקטור בזרוקוב

פרסום ראשון

בית המשפט הכריע: LCC תרכוש את לידקום תמורת 32.3 מיליון דולר

השופט חגי ברנר לא קיבל את עמדת מחזיקי האג"ח שתמכו בהצעה של חברת איתוראן ולוי קושניר וטען כי הקצאת מניות לא נכללה בתנאי המכרז

27.03.2014, 17:41 | גולן חזני

בית המשפט המחוזי אישר בשעה זו את מכירת חברת לידקום לחברת LCC האמריקנית וקיבל בכך את עמדת הכונס עופר שפירא.

קראו עוד בכלכליסט

השופט חגי ברנר לא קיבל את עמדת מחזיקי האג"ח שתמכו בהצעה של חברת איתוראן ולוי קושניר ופסק כי הקצאת מניות לא נכללה בתנאי המכרז. שפירא ביקש בעמדה שהגיש לבית המשפט למכור את החברה ל-LCC האמריקנית שהציעה 32.3 מיליון דולר.

רק לפני חודש הגיש שפירא בקשה לבית המשפט לאשר מכירה של לידקום לקרן פורטיסימו תמורת 23 מיליון דולר, ורק מחאות של מחזיקי האג"ח והתנגדות של המפרקת עו"ד אלונה בומגרטן הביאה לפתיחת התהליך, במקביל להגשת ההצעה החדשה של האמריקנים.

החברה האמריקנית LCC הציעה 32.3 מיליון דולר וכן 300 אלף דולר נוספים במקרה של הנפקת החברה. איתוראן ולוי קושניר הגישו הצעה של 32.2 מיליון דולר, אולם הציעו 3% נוספים ממניות החברה לנושים, ששוויין לפי ההצעה הוא כמיליון דולר נוספים. 

ואיפה היתה פורטיסימו בתהליך? ובכן הקרן פרשה כשההתמחרות הגיעה לשווי של 31 מיליון דולר. כלומר, עדיין במחיר הזה היתה הקרן מוכנה לרכוש את החברה, לאחר שעמדה לזכות בה במחיר של 23 מיליון דולר. 

 מימין עופר אחירז מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים , צילום: אוראל כהן מימין עופר אחירז מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים | צילום: אוראל כהן  מימין עופר אחירז מנכ"ל לידקום ועופר שפירא כונס הנכסים , צילום: אוראל כהן

ימים אחדים אחרי ששפירא הגיש את הבקשה לאישור העסקה, הגישו קושניר ואיתוראן הצעה חדשה של 25 מיליון דולר וביקשו התמחרות הוגנת על החברה.

המפרקת עו"ד בומגרטן התנגדה למכירה והגישה שורה של שאלות שהעלו חשש כי הליך המכירה לא היה איכותי מספיק ולא נעשו הבדיקות הדרושות למצוא רוכש במחיר הגבוה ביותר. שפירא טען כי איש לא הגיש הצעה אחרת למרות שכבר שנתיים מנסה פועלים שוקי הון למכור את החברה.

יממה לפני הדיון בבית המשפט הגיש שפירא הצעה חדשה שהוגשה ע"י החברה האמריקנית לרכישת לידקום תמורת 26 מיליון דולר. מחזיקי האג"ח הגישו הערכת שווי כי החברה שווה יותר מ-50 מיליון דולר. בעקבות ההתמחרות, עלה כאמור השווי ב-40% ל-32 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות