אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן־משה משתדרג: אאודי 7 במקום יונדאי צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בן־משה משתדרג: אאודי 7 במקום יונדאי

השלמת הסדר אי.די.בי צפויה להתקיים בשבוע הבא, אבל בעל השליטה החדש לא מחכה ועובר מרכב משועבד לרכב בשווי של יותר מחצי מיליון שקל. בן־משה: זקוק למכונית כדי להתנייד בארץ

01.04.2014, 07:24 | גולן חזני

השלמת הסדר החוב באי.די.בי צפויה להתקיים בשבוע הבא, כנראה ביום חמישי. זאת, אם לא יצוצו סוגיות בלתי צפויות במתן אישור משרד התקשורת למוטי בן־משה לשליטה בסלקום. טיוטת האישור הגיעה שלשום בערב לסלקום ומשם לעורכי הדין של בעלי השליטה החדשים באי.די.בי, אדוארדו אלשטיין ובן־משה. השניים התבקשו לענות על שאלות אחרונות לפני קבלת אישור סופי.

קראו עוד בכלכליסט

בן־משה סיפק תשובות

כזכור, רק ביום רביעי טען עו"ד ליאב ויינבאום שייצג את משרד התקשורת בדיון בפני השופט איתן אורנשטיין, כי לפי המידע שבידי המשרד, האישור לבן־משה צפוי להינתן רק בעוד כמה חודשים לאור בדיקות שנעשות בעניין. מה גרם לכך שכמה ימים בלבד לאחר מכן מתקבל לפתע האישור והאם החשדות שנבדקו נגד בן־משה נוקו בתוך יומיים? אין תשובה מוחלטת על השאלה זו.

בסביבת אי.די.בי טוענים כי השב"כ שעיכב את האישור בדק מידע ספיציפי לגבי בן־משה, וגורמים שכביכול עומדים מאחוריו בעסקה, ולאחר הדיון קיבלו אסמכתאות השוללות את העובדות הנבדקות מבן־משה עצמו.

אפשרות אחרת היא שהלחץ שהפעיל אייל גבאי, אחד משני הנאמנים בחברה מטעם בית המשפט, בעצם זימון משרד התקשורת לדיון בביהמ"ש והצפת הנושא, ובהתקפה שלו במהלך הדיון על "דרגים בכירים ביותר שמונעים את הסדר החוב", עשו את שלהם.

קשיים ברישום למסחר

בן־משה ואלשטיין השתתפו אתמול בישיבת דירקטוריון אי.די.בי שדן בדו"חות הכספיים וברישום מניות אי.די.בי פתוח למסחר בבורסה. דו"חות אי.די.בי ל־2013 שהיו אמורים להתפרסם אמש בשעת לילה מאוחרת, הציגו ככל הנראה הון עצמי שאינו מאפשר רישום למסחר בשל היותו נמוך.

גבאי ואולמן מנהלים מגעים מול רשות ניירות ערך והבורסה לאפשר את רישום אי.די.בי פתוח למסחר למרות ההון העצמי הנמוך, תוך התבססות על דו"חות הרבעון השלישי ששל 2013 שבהם עמדה החברה בתנאי הסף לרישום למסחר.

אאודי Q7 אאודי Q7 אאודי Q7

ל"כלכליסט" נודע כי בן־משה החליף את מכונית היונדאי הפשוטה והמשועבדת שהחזיק במכונית אאודי Q7 מפוארת. דוברו מסר כי מאחר וכעת בן־משה זקוק למכונית לא רק משדה התעופה בימי שישי הביתה, אלא מתנייד לאורך כל השבוע בארץ, בשל העיסוק באי.די.בי. מחירה הבסיסי של אאודי Q7 דיזל או בנזין נע בסביבות 508 אלף שקל. תג המחיר של הדגם המפואר של אאודי Q7 עומד על 600 אלף שקל.

בקשת פירוק? זו טעות

אתמול ביטל ג'קי שימל, שותפו של נוחי דנקנר בגנדן, את התביעה לפירוק החברה, יממה לאחר שהגיש אותה לבית המשפט המחוזי בטענה לחוב של גנדן ל־7 מיליון שקל. למרות הביטול, התביעה הציפה מחלוקות וסכסוך שקיימים בין דנקנר לשימל, שאותו מנסים הצדדים לפתור. אחרי ביטול התביעה אמר שימל: ״הבקשה לפירוק שהוגשה אתמול נבעה מטעות אדמיניסטרטיבית, כאשר הנאמן של החברה באירופה לא עודכן בהתקדמות השיח בישראל בין בעלי המניות של גנדן. כל מטרתנו הייתה לציין באופן רשמי שיש חוב כלפינו ולא היתה לנו שום כוונה ללכת להליך משפטי. כשותפים של נוחי דנקנר שנים רבות, אנו איתו בזמנים טובים ובימים קשים. אנו מעוניינים לפתור את העניין בדרך הטובה ביותר לכל הצדדים".

תגיות