אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרקס אנד ספנסר נחלשת בבית ומתכננת התרחבות עולמית צילום: בלומברג

מרקס אנד ספנסר נחלשת בבית ומתכננת התרחבות עולמית

הקמעונאית הבריטית תפתח 250 סניפים חדשים במערב אירופה, בהודו ובמזה"ת בדגש על חנויות שיתמקדו במוצרי טיפוח והלבשה תחתונה

02.04.2014, 20:45 | שירות כלכליסט

ענקית הקמעונאות הבריטית מרקס אנד ספנסר תפתח 250 סניפים חדשים מחוץ לבריטניה בשלוש השנים הבאות — על כך דיווח היום "הגרדיאן".

מנכ"ל הרשת מרק בולנד חשף השבוע כי הקמעונאית שואפת להגדיל את היקף המכירות הבינלאומיות שלה ב־25% ואת הרווחים בשיעור של 40%.

הסניפים החדשים ייפתחו בעיקר במערב אירופה, בהודו ובמזרח התיכון. זאת לעומת אי־ודאות בסין, שם הרשת נמצאת בעיצומו של תהליך סגירה או העתקה של כשליש מהסניפים בשנגחאי. עם זאת, בכוונתה לחבור לשותף מקומי כדי לקדם התרחבות ארצית בסין.

מלבד סניפי דגל שייפתחו בערים מרכזיות בעולם, בכוונת מרקס אנד ספנסר להשיק 20 סניפי מזון בפריז וכן חנויות המוקדשות אך ורק להלבשה תחתונה ולמוצרי טיפוח.

חנות של מרקס אנד ספנסר, צילום: בלומברג חנות של מרקס אנד ספנסר | צילום: בלומברג חנות של מרקס אנד ספנסר, צילום: בלומברג

המותג מרקס אנד ספנסר לונז'רי אנד ביוטי כבר פתח שני סניפים בסעודיה, עם עשר חנויות נוספות המתוכננות להיפתח שם בשנתיים הבאות. גם בהודו ייפתחו כ־20 חנויות כאלה, שגודלן קטן מזה של החנויות הרגילות של הרשת. במצגת שקיים שלשום בפריז ציין בולנד כי מזון טרי ומוצרי יופי והלבשה תחתונה הם נישות מעולות להתרחבות עולמית.

לקמעונאית הבריטית 455 סניפים ברחבי העולם לעומת 337, כאשר בולנד נכנס לתפקיד ב־2010. התרחבותה העולמית של הרשת מתרחשת ברקע קשיים מבית. באחרונה, לראשונה בתולדות מרקס אנד ספנסר, רשת ההלבשה נקסט עקפה אותה בשורת הרווח לאחר שדיווחה על רווח נקי של 695 מיליון ליש"ט ל־2013.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות