אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הפיצול: שתי מניות גוגל עולות - למרות המגמה השלילית צילום מסך: Google

אחרי הפיצול: שתי מניות גוגל עולות - למרות המגמה השלילית

מניות ענקית האינטרנט קיבלו המלצת תשואת יתר עם מחיר יעד הגבוה ב-20% ממחירי המניות בפתיחת המסחר

03.04.2014, 20:33 | ערן סוקול

המניות החדשות מסוג C של גוגל(GOOG) שאינן מקנות זכות הצבעה, קפצו היום (ה') עד 3.3% לרמה של 587 דולר למניה, בדומה למניות מסוג A המסומנות (GOOGL) אשר נסחרות תמורת 588 דולר למניה בגבוה היומי. לאחר שבעלי המניות קיבלו מניה אחת מכל סוג תמורת כל מניה מסוג A שהיתה בבעלותם.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי האנליסט ויקטור אנתוני מטופיקה קפיטל "אמנם אין שינוי ברווח הנקי כתוצאה מפיצול המניות של גוגל, אולם אנו מעלים את הערכותינו לרווחי הפרופורמה על מנת לשקף את המהלך של רישום ההפסדים התפעוליים של מוטורולה לפעילות שהופסקה".

אנתוני העריך כי ב-2014 הרווח הנקי למניה של גוגל יעמוד על 27.30 דולר למניה וב-2015 הרווח הנקי למניה יגיע ל-30.94 דולר. הוא שמר על דירוג תשואת יתר עם מחיר יעד מתואם לפיצול של 675 דולר, גבוה כ-20% ממחירי המניות בפתיחת המסחר.

"אנו נשארים בהמלצה חיובית על מניות גוגל בהינתן הציפיות שלנו להמשך העוצמה שמפגינה ענקית האינטרנט במנועי החיפוש, ובשוק המובייל, ורמת התמחור האטרקטיבית של המניה", אמר האנליסט אהרון קסלר מריימונד ג'יימס, אנו מותירים את הדירוג על תשואת יתר, עם מחיר יעד של 660 דולר למניה.

סרגיי ברין ולארי פייג סרגיי ברין ולארי פייג', מייסדי גוגל | צילום: בלומברג סרגיי ברין ולארי פייג

גוגל יישמה את פיצול המניות, אשר הפך לרשמי לאחר נעילת המסחר ביום רביעי, בכדי לאפשר למייסדים סרגיי ברין ולארי פייג' לשמור על השליטה בענקית האינטרנט. פייג' וברין יזמו את המהלך על מנת לאפשר הנפקת מניות, כניסת משקיעים ומתן אופציות לבכירים באמצעות מניות C (במקום מניות A או B) - מהלך שימנע את דילול שלהם והחלשת שליטתם בחברה.

אחת מתוצאות הלוואי של המהלך תהיה כי הרווח למניה עליו מדווחת גוגל בתום כל רבעון יקטן ב-50% מן הרווח שהיה נרשם בחלוקת המניות הקודמת - שכן ערכי הרווח יחולקו עתה במספר מניות כפול.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות