אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפסילון ישיק קרן מחקה לפי מודל סמארט בטא צילום: דמיטרי שביצ'נקו

בלעדי לכלכליסט

אפסילון ישיק קרן מחקה לפי מודל סמארט בטא

בבית ההשקעות מקדימים את אלטשולר שחם עם תעודות סל המבוססות על המודל הפופולרי בארה"ב

09.04.2014, 08:14 | רחלי בינדמן

בזמן שבאלטשולר שחם עמלים בחודשים האחרונים על הקמת פעילות קרנות סל חדשה שתתבסס על מודל הסמארט בטא, אפסילון מכין להם תחרות. ל"כלכליסט" נודע כי בימים הקרובים ישיקו באפסילון קרנות סל על בסיס אותו מודל. את אפסילון מנהל שמואל פרנקל, והפעילות תבוצע תחת חברת קרנות הנאמנות, בניהולו של עידן אזולאי. 

קראו עוד בכלכליסט

מודל הסמארט בטא (Smart Beta) הוא תעודות סל מתוחכמות, שלא רק עוקבות אחר מדד אלא מנסות להכות אותו. כך למשל, קיימות תעודות שמציעות מעקב תוך הקצאת משקל שווה לכל מניה במדד. היתרון בתעודה כזו שהיא מנטרלת עיוותים במדדים הכוללים למשל 100 מניות, שמתוכן מספר מצומצם של מניות גדולות שולטות על תשואת המדד.

בישראל, מודל הסמארט בטא מצוי בראשית דרכו, כשמספר מועט של תעודות סל הושקו על ידי פסגות ואקסלנס ולא רשמו גיוסים חריגים. מתוך שוק של 35 מיליארד שקל בישראל שכולל תעודות על מדדים בחו"ל וקרנות נאמנות המתמחות בהשקעה בחו"ל, רק 2 מיליארד שקל מושקעים בתעודות הסמארט בטא.

באלטשולר מקווים לתת דחיפה למודל ורוצים להשיק קרנות מחקות על תעודות הסמארט בטא במדדים בישראל. באפסילון מעוניינים להשיק קרנות מחקות על תעודות הסמארט בטא בחו"ל, כשהקרן תעקוב אחר תעודות סל סמארט בטא שונות בארה"ב. דמי הניהול שמבקש אפסילון לגבות עומדים על 0.75%. לכך יתווספו דמי הניהול של הקרנות המחקות שתרכוש הקרן, ודמי הניהול האפקטיביים יעמדו על כ־1%.

שמואל פרנקל, צילום: עמית שעל שמואל פרנקל | צילום: עמית שעל שמואל פרנקל, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות