אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוויטר רכשה חברה שמפיקה בינה עסקית מציוצים

טוויטר רכשה חברה שמפיקה בינה עסקית מציוצים

החברה, Gnip, משתמשת במידע שמפרסמים גולשי הרשת החברתית כדי לאתר טרנדים צרכניים ומגמות עסקיות. מניית טוויטר זינקה ב-11.4% ביום המסחר שלאחר פרסום הרכישה

16.04.2014, 11:40 | נמרוד צוק
טוויטר ממשיכה את מסע הקניות: אחרי שרכשה את חברת Cover שמפתחת אפליקציית מסך פתיחה חכם לאנדרואיד, הודיעה אתמול החברה על קניית Gnip, סטארט-אפ שעוסק באיחוד מידע מרשתות חברתיות שונות, הפצתו דרך ממשק תכנות (API) אחד ואספקת שירותים נלווים למשתמשים שמעוניינים למצוא מידע בעל ערך עסקי במדיה החברתית. סכום העסקה לא פורסם. מניית טוויטר זינקה ב-11.4% ביום המסחר שאחרי פרסום הרכישה.

קראו עוד בכלכליסט

"שילוב הכוחות עם טוויטר יאפשר לנו לנוע מהר יותר להגיע עמוק יותר, ולהציע מגוון רחב יותר של שירותים לסוגים רבים יותר של משתמשים, כגון מותגים, אוניברסיטאות, סוכנויות ומפתחים גדולים וקטנים. ההצטרפות לחברה תספק לנו משאבים ותשתיות שיאפשרו לנו לעלות לשלב הבא", נכתב בבלוג החברה.

מאחורי הציוצים מסתתר מידע עסקי חשוב. טוויטר, צילום: אי פי איי מאחורי הציוצים מסתתר מידע עסקי חשוב. טוויטר | צילום: אי פי איי מאחורי הציוצים מסתתר מידע עסקי חשוב. טוויטר, צילום: אי פי איי

גם בטוויטר התייחסו לעסקה: "אנו רוצים להפוך את המידע שלנו נגיש עוד יותר, והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ליצור קשר ישיר עם הלקוחות שלנו כדי להבין את הצרכים שלהם. Gnip היה תפקיד מרכזי באיסוף ועיבוד המידע הציבורי שלנו והעברת הציוצים החשובים ביותר לשותפים עסקיים, אבל מה שהיא עשתה עד כה רק גירד את פני השטח, וביחד נוכל להציע סוגי מידע מתוחכמים יותר לעסקים ומפתחים", כתבה בבלוג החברה ג'אנה מסרשמידט, סגנית נשיא לפיתוח עסקי גלובלי בטוויטר.

שותפות ותיקות

ל-Gnip היסטוריה ארוכה של שיתוף פעולה עם טוויטר, והיא אחת מכמה חברות בודדות שזכו לקבל גישה ל"צינור" המידע הראשי של השירות, המכיל את כלל הציוצים שמפרסמים המשתמשים. החברה, שהוקמה ב-2008 על ידי ג'אד ולסקי ואריק מרקולייה, מעסיקה 85 עובדים ופועלת מבולדר, קולורדו. עד כה הושקעו בה כ-6.7 מיליון דולר על ידי קרנות הון סיכון כפירסט ראונד קפיטל ופאונדרי גרופ.

מלבד טוויטר, ממשק התכנות שלה מתחבר גם לטאמבלר, פורסקוור, וורדפרס ומספר מקורות נוספים. בין השירותים שהיא מציעה סביב טוויטר אפשר למצוא סינון ציוצים, חיפוש מתקדם בכל היסטוריית התכנים שפורסמו בשירות, ואספקת מידע נוסף על ציוצים ספציפיים.

ברקע העסקה עומדת רכישתה של אחת המתחרות של Gnip, טופסי, על ידי אפל בדצמבר האחרון. שתי החברות, לצד Datasift ו-NTT Data, הן היחידות שמקבלות גישה מלאה לזרם הציוצים הראשי, ומספקות את התשתית לאקוסיסטם של מפיצי מידע שנבנה מסביב לטוויטר. על פי הערכות פרשנים, טוויטר רצתה לבצר את שליטתה באקוסיסטם ולמנוע מצב בו גם המתחרות של טופסי נרכשות על ידי מתחרותיה, ובסיס הלקוחות הרחב של Gnip יוכל לספק לה מקורות הכנסה נוספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות