אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרימארק תנסה למכור בגדים במחירי רצפה גם לאמריקאים צילום: בלומברג

פרימארק תנסה למכור בגדים במחירי רצפה גם לאמריקאים

הסניף הראשון ייפתח בבוסטון ב־2015. רשת ההלבשה הזולה תתחרה על הכיס האמריקאי מול רשתות אירופיות מוזלות, שבניגוד אליה מפעילות חנויות מקוונות

24.04.2014, 10:44 | שירות כלכליסט

רשת ההלבשה הזולה פרימארק מגיעה לארה"ב ותפתח ב־2015 סניף אמריקאי ראשון, בבוסטון. הסניף יקום על חורבות כלבו פיילינ'ס שהפעיל גם את רשת האאוטלטים פיילינ'ס בייסמנט. שתי הרשתות הללו קרסו ונעלמו מהנוף האמריקאי לפני עשור.

"אחרי בדיקות נרחבות, הוחלט להציג את הקונספט שלנו בארה"ב", מסרה אתמול החברה־האם הבריטית אסושיאייטד בריטיש פודס, שפעילה גם בתחום המזון. בוסטון כבר ממתינה קרוב לעשור לחזרת הפעילות לבניין ברנהאם, שעומד נטוש מאז פשיטת הרגל של כלבו פיילינ'ס.

סניף של פרימארק בלונדון, צילום: בלומברג סניף של פרימארק בלונדון | צילום: בלומברג סניף של פרימארק בלונדון, צילום: בלומברג

פרימארק תתחרה על הכיס האמריקאי מול רשתות אירופיות זולות אחרות, כמו אינדיטקס, חברה־האם של זארה, ו־M&H הסקנדינבית. עם זאת, בעוד החברות הללו נעזרו בעסקיהן המקוונים כדי להתברג בארה"ב, פרימארק, שאינה מוכרת בגדים אונליין, מקווה להצליח רק באמצעות שחזור המודל האירופי שלה.

הקמעונאית, שהחלה את דרכה בדבלין בשנות השישים תחת השם פני'ס, התפשטה מאז ברחבי אירופה, בין השאר בספרד, גרמניה והולנד. פרימארק נקלעה לעין הסערה בשל ניצול כוח אדם זול בעקבות הקריסה של המפעל שתפרה בו בבנלגדש ב־2013, אסון שגבה 1,000 קורבנות בנפש. מאז היא פיצתה את הפצועים ואת משפחות ההרוגים בסכום כולל של 12 מיליון דולר.

תגיות