אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורסטר: שוק מחשוב הענן יצמח ל-72 מיליארד דולר ב-2014 צילום: shutterstock

פורסטר: שוק מחשוב הענן יצמח ל-72 מיליארד דולר ב-2014

דיווח של חברת המחקר מראה כי הגידול בשוק מחשוב הענן עולה על כל תחזיות הצמיחה. הנתונים מגלים כי אם יימשך קצב הגידול, שווי השוק ב-2020 יגיע לכ-191 מיליארד דולר

24.04.2014, 13:43 | בלומברג

השקעות בשירותי מחשוב, תוכנות ומשאבים בענן יגיעו ל-191 מיליארד דולר עד 2020, כך על פי נתונים שפרסמה היום (ה') חברת המחקר פורסטר. הסיבה העיקרית לכך הינה מהעדפה הולכת וגוברת בקרב ארגונים להחליף ציוד ותוכנות ישנות במערכות מחשוב מבוססות אינטרנט.

קראו עוד בכלכליסט

שוק מחשוב הענן צומח בקצב העולה על התחזיות, כך על פי חברת מחקר השווקים פורסטר (Forrester Research) הצופה לצמיחה מ-58 מיליארד דולר בשנה שעברה ל-72 מיליארד דולר השנה (2014). החברה מעריכה כי עד 2020 יצמח שוק זה ב-20% יותר מתחזיות הצמיחה הקודמות.

מחשוב ענן יגיע לשווי שוק של 191 מיליארד דולר ב-2020 , צילום: shutterstock מחשוב ענן יגיע לשווי שוק של 191 מיליארד דולר ב-2020 | צילום: shutterstock מחשוב ענן יגיע לשווי שוק של 191 מיליארד דולר ב-2020 , צילום: shutterstock

על פי פורסטר, תחום מחשוב הענן עובר "היפר-צמיחה" וזאת משום שיותר ויותר ארגוניים עסקיים כגון אורקל, SAP ומיקרוסופט בוחרים להחליף את התוכנות ברישיון שלהם בגרסאות מבוססות אינטרנט המכונות Software as a Service או "תוכנה כשירות". חברות רבות אף מעדיפות להימנע מלהקים מרכזי נתונים משלהן ומעדיפות להשתמש בכוח המחשוב של ספקיות חיצוניות.

"לאחרונה ישנם יותר החלפות ממה שצפינו. חברות רבות כבר לא מקימות מרכזי נתונים אלא הולכות לספקים ציבוריים", אמר אנדרו ברטל, אנליסט בפורסטר. השחקניות העיקריות במגמה זו הן חברות המציעות תוכנה כשירות כגון Salesforce.com המציעה לארגונים שירותי ניהול לקוחות, מכירות ומידע תפעולי.

על פי תחזיות פורסטר, עד 2020 כ-25% מתוך 523 מיליארד דולר במכירות של תוכנות יהיו במודל תוכנה כשירות; כ-19% מה-230 מיליארד דולר עבור שרתים וחומרת אחסון יוקצו לציוד הנועד לאחסון ענן. חברות כגון אמזון – באמצעות שירותי הענן שלה Amazon Web Services – ומיקרוסופט, מקימות כבר כעת מרכזי נתונים במספר יבשות בציפייה לביקוש גובר לשירותי ענן, כך על פי הדוח.

עוד מצוין בדוח כי בעוד שירותי הענן הציבוריים ממשיכים לצמוח הרי שלא צפוי כי יחליפו לחלוטין את שירותי המחשוב in-house. ארגונים עדיין מבקשים להמשיך ולהשתמש בתוכנות ייחודיות להם על המערכות שלהם וישנן תוכנות ישנות שלא משתלם לעדכן או להחליף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות