אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריז סן ז'רמן הכניסה כ-400 מיליון יורו ב-2012/13 צילום: איי אף פי

פריז סן ז'רמן הכניסה כ-400 מיליון יורו ב-2012/13

זאת לעומת 19.7 מיליון יורו שהכניסה אז'אקסי, המועדון מקורסיקה שרשם את ההכנסות הנמוכות ביותר בליגה הצרפתית

28.04.2014, 20:54 | שירות כלכליסט

ההכנסות בעונת 2012-13 של פריז סן ז'רמן, המועדון הצרפתי שמצבו הפיננסי השתפר מאז שקרן ההשקעות בספורט של קטאר (QSI) רכשה את השליטה בקבוצה לפני שלוש שנים, היו גבוהות מההכנסות של היריבות הקטנות יותר פי 20.

קראו עוד בכלכליסט

פריז סן ז פריז סן ז'רמן. 400 מיליון יורו הכנסות לא כולל מכירת שחקנים | צילום: אם סי טי פריז סן ז

לא כולל ההעברות, האלופה הצרפתית דיווחה על הכנסות של 399.6 מיליון יורו עבור העונה שעברה, זאת לעומת 19.7 מיליו יורו שהכניס אז'אקסי, המועדון מקורסיקה שרשם את ההכנסות הנמוכות ביותר מקרב 20 הקבוצות שמשתתפות בליגה.

הנתונים מדגישים את ההפרשים במצב הפיננסי בליגה הבכירה בצרפת. בהשוואה, ההכנסות של מנצ'סטר יונייטד, הקבוצה הגדולה ביותר בפרמיירליג האנגלית, היו בעונת 2011-12 גבוהות פי 6 מההכנסות של וויגאן את'לטיק, הקבוצה בעלת ההכנסות הנמוכות ביותר בליגה.

הפער הפיננסי בין פריז סן ז'רמן ושאר יריבותיה בליגה מודגש אף יותר על ידי העובדה ששני מועדונים בלבד, מארסי וליון, הם בעלי הכנסות של יותר מ-100 מיליון יורו.

ההכנסה הממוצעת של 19 הקבוצות האחרות בליגה 1 הסתכמה במעט יותר מ-47 מיליון יורו - פחות משמינית מההכנסות של פריז סן ז'רמן.

החזרה לליגה הבכירה של מונאקו, שהיא תחת בעלות רוסית מאז שלהי 2011, אמורה להסתכם בחלוקה מעט הוגנת יותר של הכוח הפיננסי בעונה הנוכחית. אף על פי כן, בהתחשב ביעילות הממוצעת של ההנהלה בקבוצה הפריזאית היחידה בליגה הבכירה, קשה לראות כיצד מעמדה כאלופה הארצית ישתנה בעתיד הקרוב, כשמונאקו מהווה את הקבוצה היחידה שעשויה אולי לערער על התואר.

הנתונים פורסמו על ידי הבקרה התקציבית הצרפתית (Direction Nationale du Contrôle de Gestion).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות