אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מפרקי אייס יוכלו לברר שוב את תביעת הענק נגד הבעלים בפני השופט אילן שילה צילום: יובל חן

מפרקי אייס יוכלו לברר שוב את תביעת הענק נגד הבעלים בפני השופט אילן שילה

הרכב של בית המשפט העליון בראשות הנשיא אשר גרוניס קיבל את ערעורם של מפרקי אייס על החלטת השופט אילן שילה לדחות על הסף את התביעה שהגישו נגד בעלי השליטה לשעבר

07.05.2014, 09:01 | ענת רואה

הרכב של בית המשפט העליון בראשות הנשיא אשר גרוניס קיבל את ערעורם של מפרקי אייס על החלטת השופט אילן שילה לדחות על הסף את התביעה שהגישו נגד בעלי השליטה לשעבר.

קראו עוד בכלכליסט

העליון קבע שהתביעה תוחזר לבירור נוסף בפני השופט שילה ולא תתברר בשלב זה בנפרד כתביעה עצמאית. המפרקים, עו"ד אמיר פלמר ורו"ח בועז גזית, פנו לעליון לאחר שהשופט שילה נעתר לבקשת סילוק על הסף שהגישו הבעלים הקודמים משה גאון ושלמה זבידה, כשהוא קובע שבית המשפט של הפירוק אינו המסגרת הדיונית המתאימה.

העליון קבע ששילה יקיים דיון בשאלה אם הפרו בעלות השליטה את התחייבותן להעביר לחברה־הבת 20 מיליון שקל. באפריל 2013 הגישו המפרקים לבית המשפט בקשה להורות לבעלות השליטה להעביר לקופת הפירוק 200 מיליון שקל - מלוא סכום תביעות החוב שאושרו ושאין בקופה כסף לשלמן. הבקשה התבססה על דו"ח החקירה שהגיש חגי אולמן, שבית המשפט מינה לבדיקת נסיבות הקריסה. שילה כתב שתביעה של חברה בפירוק תתברר בביהמ"ש של פירוק כשהעובדות אינן שנויות במחלוקת או שהמחלוקת העובדתית מצומצמת. במקרה זה קבע, המחלוקת אינה כזאת.

עו"ד אמיר פלמר. הדיון חוזר לשופט שילה, צילום: עמית שעל עו"ד אמיר פלמר. הדיון חוזר לשופט שילה | צילום: עמית שעל עו"ד אמיר פלמר. הדיון חוזר לשופט שילה, צילום: עמית שעל

המפרקים טענו בערעור שדו"ח החוקר נועד לסייע להם כדי שיוכלו להגיש תביעות ענייניות בלבד. הם גם טענו שבעלות השליטה לא הגישו תצהירי תשובה המתייחסים לגופו של עניין, ובמצב כזה לא ניתן להכריע בבקשה לסילוק על הסף. הכנ"ר הצטרף לעמדת המפרקים. בפסק הדין של גרוניס, שאליו הצטרפו השופטים אסתר חיות ואורי שהם, נקבע שהצדדים צריכים להציג לביהמ"ש את גרסתם בטרם יקבע אם הסוגיה סבוכה מדי להכרעתו. זוהי הפעם השנייה בחודש האחרון שהעליון מתערב בהחלטות השופט שילה בתיק אייס. לפני כעשרה ימים החליט השופט נעם סולברג לאשר למפרקים לערער ולבטל את החלטת שילה, שהורה להם להגיש בקשה לפי שכר ניהול ולא לפי תקנה 8א.

תגיות