אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ון מק'אפי השיק אפליקציית צ'ט מאובטחת

ג'ון מק'אפי השיק אפליקציית צ'ט מאובטחת

המייסד של חברת אבטחת המידע שנושאת את שמו חשף אפליקציית צ'ט מאובטחת עם הבטחה אחת: ההודעות יוצגו אך ורק לכם ולאדם שאיתו אתם מתכתבים

08.05.2014, 20:25 | רפאל קאהאן

ג'ון מק'אפי, המייסד התמהוני של חברת אבטחת המידע מק'אפי שנמכרה לאינטל, השיק אפליקציית צ'ט מאובטחת שתאפשר ניהול תכתובות מוצפנות בסמארטפונים וטאבלטים. האפליקציה, צ'דר (Chadder) שמה, הושקה בינתיים בגרסת ניסוי (בטא) ולפי הדיווח של אתר NextWeb שלשום (ג'), היא גם לא פועלת כמובטח. 

קראו עוד בכלכליסט

האפליקציה זמינה כרגע למכשירי ווינדוס פון ואנדרואיד ומק'אפי הבטיח שגרסה לאייפון תושק בקרוב. זו אינה האפליקציה הראשונה בתחום אבטחת המידע שמק'אפי משיק, קדמה לה אפליקציית DCentral 1 שמשמשת לבדיקת ההרשאות של כל אפליקציה שאתם מתקינים. האפליקציה זכתה לביקורות מצויינות מהמשתמשים, מה שכנראה דירבן את מק'אפי לנסות את מזלו שוב בעולם תוכנות אבטחת המידע.

הייתם קונים ממנו אפליקציה? הייתם קונים ממנו אפליקציה? הייתם קונים ממנו אפליקציה?

עולם המובייל הפך לכר פורה לאפליקציות צ'ט, הצרה של רובן היא שמדיניות השמירה על הפרטיות הינה, בזדון או שלא, לוקה בחסר. מאז חשיפת פרשת הריגול של ה-NSA חלה עלייה תלולה במספר האפליקציות שמבטיחות לכם פרטיות, בין אם מדובר באפליקציות של פרויקט גארדיאן כגון ChatSecure או באפליקציית הצ'ט המאובטחת טלגרם.

הבעיה העיקרית של מרבית האפליקציות הללו היא שהן מתבססות על על שיטות הצפנה שונות ועל פרוטוקול תקשורת ייחודי. זה אמנם מפריע ל-NSA ול-FSB, אך אם לאדם איתו אתם רוצים לשוחח את אין האפליקציה, תהליך יצירת הקשר הופך למסורבל. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות