אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל העיצומים בקרנות הפנסיה הוותיקות: לא תהיה קבלת קהל צילום: שאול גולן

בשל העיצומים בקרנות הפנסיה הוותיקות: לא תהיה קבלת קהל

כחלק מהעיצומים, הנמשכים כבר חודש ימים, מרכזי השירות של קרנות הפנסיה הוותיקות לא יקבלו היום קהל עקב סכסוך בין ההנהלה לעובדים, הדורשים כי 150 בעלי חוזים אישיים יהפכו לעובדים בהסכם קיבוצי

19.05.2014, 11:07 | מיקי פלד

מרכזי השירות של קרנות הפנסיה הוותיקות (עמיתים) לא יקבלו היום (ב') קהל עקב סכסוך בין עובדי הקרנות להנהלה. זאת לאחר שהעובדים בחוזים אישיים בקרנות הוותיקות החליטו לקיים אסיפות מחאה בסמוך למוקדי קבלת הקהל, כחלק מעיצומים שנמשכים כבר כחודש. הפנסיונרים עצמם ממשיכים לקבל את הקצבה, אך אם יש צורך בחישובים חדשים הם לא נעשים ולכן ייתכן כי ישולמו מקדמות בחסר או ביתר.

קראו עוד בכלכליסט

סכסוך העבודה בקרנות הוכרז לפני כשנה וחצי בשל דרישה של 150 עובדים בחוזים אישיים בקרנות לעובדי בניין וחקלאות להיהפך לעובדים בהסכם קיבוצי. לטענת הועד העובדים פתחו בעיצומים לאחר שהנהלת עמיתים הביאה את המשא ומתן למבוי סתום ועתה מרכזי השירות של כלל הקרנות לא מקבלים קהל.

מנכ"ל קרנות הפנסיה הוותיקות, יואב בן אור, צילום: עמית שעל מנכ"ל קרנות הפנסיה הוותיקות, יואב בן אור | צילום: עמית שעל מנכ"ל קרנות הפנסיה הוותיקות, יואב בן אור, צילום: עמית שעל

מירי דהן, יו"ר ועד עובדי הקרנות, אמרה היום כי "תמוה ואירוני כי דווקא הגוף אשר אמון על הפנסיה של חצי מיליון מבוטחים בישראל, ממשיך לפגוע באין מפריע בתנאי ההעסקה של עובדיו. הדיון כבר לא נסוב על המהות הכלכלית של העניין אלא על התנהלות הבלתי הולמת של הנהלת הקרנות במו"מ אשר גובלת בזלזול, הן כלפי העובדים והן כלפי ציבור המבוטחים. אחרי הסחבת שנקטה ההנהלה בעבר ואחרי שהספיקה לחזור בה מההסכמות, נדמה כי ההתעמרות בעובדים עלתה לשלב הבא".

קרנות הפנסיה הותיקות עמיתים מאגדות את שמונה קרנות הפנסיה שהולאמו בשנת 2003 ונמצאות כיום תחת אחריותו של משרד האוצר. מנכ"ל הקרנות הוא סגן הממונה על אגף שוק ההון באוצר לשעבר, יואב בן אור.

מעמיתים נמסר בתגובה: "אנו קוראים לנציגי העובדים המשבשים את עבודת שירות הלקוחות להפסיק זאת לאלתר. הנהלת עמיתים עושה ככל שביכולתה להמשיך ולתת שירות שוטף לעמיתים. לא ייתכן כי נציגי העובדים יפעלו באופן פראי על גבם של גמלאים ויחסמו כניסתם למרכזי השירות וקבלת הקהל. לדאבוננו, כל ניסיונותינו לפתוח ערוץ הידברות אינטנסיבי לפתרון הבעיה עד כה נכשל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות