אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי הדסה יצביעו היום על מתווה ההבראה צילום: אוהד צויגנברג

עובדי הדסה יצביעו היום על מתווה ההבראה

מחר צפוי בית המשפט לסיים את תקופת הקפאת ההליכים בת שלושת החודשים. מבחינת בית החולים הנקודה הרגישה ביותר בתוכנית היא הצמדת חשב מלווה, שיוודא כי הדסה שומר על מתווה ההבראה וישגיח כי ההוצאות וההכנסות מאוזנות

20.05.2014, 07:50 | מיקי פלד
הבוקר יצביעו עובדי בית החולים הדסה וספקיו על מתווה ההבראה שסוכם בין המדינה, הנהלת הדסה וארגוני העובדים והרופאים. בליל יום ראשון הוגש המתווה החדש לבית המשפט המחוזי בירושלים, ותחת ההנחה הסבירה כי הוא יאושר היום, מחר צפוי בית המשפט לסיים את תקופת הקפאת ההליכים בת שלושת החודשים.

בית חולים הדסה, צילום: אוהד צויגנברג בית חולים הדסה | צילום: אוהד צויגנברג בית חולים הדסה, צילום: אוהד צויגנברג

מבחינת בית החולים הנקודה הרגישה ביותר בתוכנית היא הצמדת חשב מלווה, שיוודא כי הדסה שומר על מתווה ההבראה וישגיח כי ההוצאות וההכנסות מאוזנות. לפני כשבוע טען מנכ"ל הדסה אביגדור קפלן כי לא ניתן יהיה לנהל כך את בית החולים, אולם מבחינת המדינה זהו תנאי הכרחי לקבלת הסיוע בסך 1.3 מיליארד שקל, שאותו היא מתכוונת להעביר לבית החולים עד 2020.

עוד קובעת תוכנית ההבראה כי תוקם ועדת שלושה שמורכבת משני נציגים של משרד הבריאות ואחד של משרד הבריאות שאמורה לעקב אחר יישום תוכנית ההבראה; 30 רופאים יפוטרו או ייאלצו לפרוש ובנוסף אליהם 275–300 עובדי מנהל ומשק; שכר העובדים והרופאים יקוצץ למשך 3 שנים בשיעור של 2%–4.5% ויוחזר בעוד 10 שנים; והרופאים יוכלו להכפיל את נתח הכנסות בית החולים משירותי רפואה פרטיים ל־30%.

תגיות