אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ: המילואימניקים יפסיקו להתאמן השנה צילום: עטא עוויסאת

גנץ: המילואימניקים יפסיקו להתאמן השנה

הרמטכ"ל נזכר להתייחס לקרב על תקציב הביטחון ואמר: "סדר העדיפות הלאומי משתנה ואיתו ההחלטות ולכך עלולות להיות השלכות דרמטיות". קצין מילואים הזהיר: "ללא אימוני - לא נמלא את תפקידנו"

19.05.2014, 21:10 | יואב זיתון, ynet
כשברקע המאבק על תקציב הביטחון, שובר סוף סוף הערב (יום ב') הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, שתיקה בטקס מצטייני המילואים שנערך בבסיס גלילות. "נכון לעכשיו התוכניות של מערך המילואים לשנה הקרובה לא יתממשו. המילואים יפסיקו להתאמן בהמשך השנה כדי לתת עדיפות באימונים לסדיר", הוא אמר.

הרמטכ"ל אמר באירוע: "בנינו מערך מילואים קטן וממוקד יותר בשינוי תפיסת ההפעלה של צה"ל. סדר העדיפות הלאומי משתנה ואיתו ההחלטות ולכך עלולות להיות השלכות דרמטיות. איני איש בשורות. אני מודאג מהכשירות בהווה וממה שצפוי בעתיד. לא נוותר ולא נרפה ונביא זאת לידי מקבלי ההחלטות. לא אתן למשרתים להיות בני ערובה בויכוח בנושא והם לא ישמשו כקלף מיקוח".

הרמטכ"ל בני גנץ , צילום: צביקה טישלר הרמטכ"ל בני גנץ | צילום: צביקה טישלר הרמטכ"ל בני גנץ , צילום: צביקה טישלר

בטקס מצטייני המילואים נמתחה ביקורת על הדילול המסיבי בכמות אימוני המילואים שהחלה בשנתיים האחרונות וצפויה להימשך גם השנה. קצין בכיר אמר באירוע כי צווי ביטול כבר נשלחו לחיילי מילואים שהוזמנו לאימון בחודשים הקרובים.

נציג המצטיינים, רב סרן במיל' דוד כץ, לוחם בחטיבה 9, שהתנצל בסוף דבריו על "קדרות דבריו", ניצל הבמה לפנות ישירות לקצינים הבכירים באולם ובהם הרמטכ"ל, סגנו ושר הביטחון: "כמות האימונים נספרת היום לא בימים, אלא בשעות. ללא מספיק זמן להתאמן לא נמלא את תפקידנו ולא חשוב כמה מצטיינים נהיה. חייבים לשנות את הפגיעה במערך המילואים וכפי שחווינו ההיסטוריה לא תהיה סלחנית כלפינו".

איומי מערכת הביטחון להפסיק באימונים של מערך המילואים ללא תוספת לתקציב הביטחון התממשו הבוקר הלכה למעשה, בשל ההחלטה לבטל את כלל אימוני כוחות המילואים עד סוף השנה בהם שורה של תרגילים יחידתיים גדולים שתוכננו לקיץ הקרוב. במשבר הקודם על תקציב הביטחון לפני כשנה וחצי התקבלה החלטה דומה, אך פחות גורפת. התוכנית אז כללה ביטול למשך חצי שנה של תעסוקות מבצעיות לגדודי המילואים תוך פגיעה חלקית באימונים לחלק מהחטיבות.

תגיות