אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדי פונדק מינץ צפוי להצטרף לקינן ישראל; מוטי וייס פורש צילום: אוראל כהן

עדי פונדק מינץ צפוי להצטרף לקינן ישראל; מוטי וייס פורש

היזם יעזוב את תפקידו כשותף בקרן ג'מיני ויצטרף לקרן החדשה שייסד יזהר שי. בחודשים הקרובים תגיע הקרן למצב סגירה ראשונה, שיאפשר לה להתחיל להשקיע. בתוך כך נודע שמוטי וייס, שותף ותיק בקרן ויולה קרדיט, יפרוש מתפקידו

20.05.2014, 16:03 | אסף גלעד
עדי פונדק מינץ, לשעבר שותף בקרן ההון סיכון ג'מיני צפוי להצטרף לגיוס קרן 'קינן ישראל' שייסד יזהר שי, השותף הישראלי של קינן האמריקאית - כך נודע ל"כלכליסט". בכך, הופך פונדק מיץ לשותף השלישי בקרן לאחר שלפני כשבוע חשף "כלכליסט" כי גם אהוד לוי מקרן ורטקס הצטרף לקרן החדשה.

קראו עוד בכלכליסט

שלושת השותפים - יזהר שי, אהוד לוי ועדי פונדק מינץ - ינהלו בחודשים הקרובים מאמצים לסיים את גיוס ההון הראשוני לקרן שיאפשר לה להתחיל להשקיע בחברות, הליך המכונה בתעשיית ההון סיכון 'סגירה ראשונה'.

יזהר שי, מייסד קרן קינן ישראל, צילום: נמרוד גליקמן יזהר שי, מייסד קרן קינן ישראל | צילום: נמרוד גליקמן יזהר שי, מייסד קרן קינן ישראל, צילום: נמרוד גליקמן

ביוני בשנה שעברה החל שי בהליך הגיוס, שמטרתו להביא להקמתה של קרן הון סיכון חדשה בת כ-60 מיליון דולר שתתמקד בהשקעות בסטארט-אפים ישראלים, אך האווירה בענף ההון סיכון בישראל ובעולם האריכה מעט את התהליך.

פונדק מינץ שימש כשותף בג'מיני מאז שנת 1999 וניהל עד עזיבתו את הקרן לפני שנה את השקעות הקרן בחברות כגון דיבימושן שנמכרה לאולסקריפטס, וכן חברות סטארט-אפ כגון קלאודשר, טוטנגו וטקדו. הוא גם משקיע פרטי בחברות כגון אופטיטקס וטיפלתי. פונדק מינץ לא הגיב לידיעה.

שותף מנהל בוויולה פורש

עוד נודע ל"כלכליסט" כי מוטי וייס, אחד השותפים הוותיקים בקרן ההלוואות הטכנולוגיות ויולה קרדיט (לשעבר פלנוס) צפוי לפרוש מהחברה בשנה הקרובה עם גיוס הקרן הבאה של ויולה קרדיט, שצפויה ככל הנראה לגייס הון מלאומי-טק. רותי שמחה תמשיך לנהל את הקרן כשותפה הבכירה בו, לצד מומי קרקו, רן עוז ותימור ארבל-סדרס. מויולה קרדיט נמסר בתגובה כי מדובר בתהליכי פרישה הדרגתיים שיתחילו מהקרן הבאה.

מוטי וייס, שותף מנהל בקרן ויולה מוטי וייס, שותף מנהל בקרן ויולה מוטי וייס, שותף מנהל בקרן ויולה

גם רונן יהושע, שותף בקרן סידר מאז שנת 2006, עזב את הקרן לפני כשבועיים להקמת מיזמים חדשים. סידר סיימה לאחרונה את תקופת ההשקעה שלה בחברות חדשות וטרם החלה בגיוס הקרן הבאה שלה. יהושע ניהל את השקעתה של סידר בנוליו, שנמכרה ל- CA בכ-40 מיליון דולר למרות סכסוך בין מייסדיה לבין סידר על שליטה בחברה ועל רווחי האקזיט. במקביל ניהל יהושע את השקעות סידר ב-IP Light וב-Foresight. יהושע אישר ל"כלכליסט" את הפרטים.

כל אלה מצטרפים למירב וינרב מקרן ההון סיכון אינטל קפיטל ששינתה גם היא סטטוס וחברה למתחרה, קרן ההשקעות של קוואלקום בישראל המנוהלת בידי מוני חסיד. אביב אסולין, מי שהקים את פעילות ההשקעה של קוואלקום בישראל ושימש כנציג הראשון שלה, פרש מהחברה כבר בחודש ספטמבר האחרון לתפקיד ניהולי בתאגיד ציוד האבטחה לוג'יק של מתי כוכבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות