אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה אישרה תוכנית לשילוב חרדים במשרדיה צילום: בלומברג

הממשלה אישרה תוכנית לשילוב חרדים במשרדיה

התכנית שמקדמים ראש הממשלה ושר הכלכלה כוללת קידום גברים ונשים בשירות הציבורי. בממשלה מקווים כי המהלך ישמש דוגמא וישפיע גם על השוק הפרטי

25.05.2014, 14:38 | רוני זינגר

הממשלה אישרה הבוקר (א') תוכנית לשילוב חרדים במשק הציבורי. מדובר בתוכנית שקידמו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר הכלכלה, נפתלי בנט, ולפיה יוקם צוות שיגבש תוכנית לשילוב גברים ונשים מקרב האוכלוסייה החרדית בשירות המדינה. הצוות יגבש המלצות שיסייעו בעידוד העסקת הציבור החרדי בשירותה מדינה. מהלך זה שאמור - כך לדעת הממשלה - לשמש דוגמא לעידוד העסקת חרדים על ידי מעסיקים בשוק הפרטי.

קראו עוד בכלכליסט

בראש הצוות שיקום יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, וביחד איתו יהיו חברים בו גם נציב שירות המדינה, משה דיין; ראש המועצה הלאומית לכלכלה יוג׳ין קנדל; מנכ"ל משרד הכלכלה, עמית לנג; אמיר לוי הממונה על התקציבים באוצר; מנכ"לית משרד המדע, בינה בראון; והמשנה ליועמ"ש לממשלה, אורית קורן.

מימין: נתניהו ובנט. מקדמים את התוכנית, צילום: אבי אוחיון, טל שחר מימין: נתניהו ובנט. מקדמים את התוכנית | צילום: אבי אוחיון, טל שחר מימין: נתניהו ובנט. מקדמים את התוכנית, צילום: אבי אוחיון, טל שחר

בתחילת ישיבת הממשלה אמר נתניהו כי "אנחנו עושים זאת על מנת להגדיל את רווחת הציבור החרדי ועל מנת לשלבו בשוק העבודה הכללי. הצוות יקבע מדיניות סדורה המבוססת על תכנון רב שנתי והמתמקדת בעידוד שילוב הציבור החרדי, במטרה להעלות את אחוז המועסקים מקרב ציבור זה במשרדי הממשלה וביחידות הסמך.שילוב הציבור החרדי בתפקידים בשירות הציבורי יהווה "מכפיל כוח" ויאפשר משיכה של מועסקים חרדים נוספים לשירות המדינה ולענפים אחרים במשק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות