אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: בעל השליטה ויו"ר ב.יאיר חשוד בהלבנת הון עבור יצחק אברג'יל צילום: עומר מסינגר

הותר לפרסום: בעל השליטה ויו"ר ב.יאיר חשוד בהלבנת הון עבור יצחק אברג'יל

יאיר ביטון ואחיו יורם, המשמש כסמנכ"ל ביצוע ודירקטור בחברה, חשודים בנוסף בעבירות מרמה בתאגיד ועבירות מס. צו איסור הפרסום בוטל בעקבות עתירת "כלכליסט"

28.05.2014, 10:42 | תומר גנון וזוהר שחר לוי

העובדים הבכירים בחברת הנדל"ן ב.יאיר החשודים בהלבנת הון עבור ארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל, הם יאיר ביטון, בעל השליטה (41.53%) ויו"ר הדירקטוריון, ואחיו יורם ביטון המשמש כסמנכ"ל ביצוע ודירקטור. כך הותר היום לפרסום בעקבות עתירת "כלכליסט" ורשות ניירות ערך. איסור הפרסום אומנם פקע אתמול, אולם האחים ביטון ערערו לבית המשפט המחוזי מרכז וביקשו להחזירו. היום במהלך דיון שנערך בבקשה משכו האחים ביטון את בקשתם. את "כלכליסט" מייצג עו"ד עומר זיו-אשכר ממשרד ליבליך-מוזר.

קראו עוד בכלכליסט

יאיר ביטון, צילום: אבנר צרפתי יאיר ביטון | צילום: אבנר צרפתי יאיר ביטון, צילום: אבנר צרפתי

כאמור שופט בית משפט השלום בראשון לציון, מנחם מזרחי, התיר כבר שלשום לפרסם את השמות. "הנימוק המרכזי שבגינו ניתן צו איסור הפרסום היה החשש שמא פרסום שמה של החברה יסב לה נזק בלתי מידתי, נזק כלכלי בהיקף כלל עולמי", כתב. "והנה, שמה של החברה הותר לפרסום, בהסכמתה. בנפול אותו נימוק מרכזי, נופל הנימוק שעמד מאחורי צו איסור הפרסום מלכתחילה.

"קיימת חובת גילוי, שקיפות, הצורך להימנע מפגיעתם של צדדים שלישיים, ובכללם הציבור, כולם תמימים, באם שמותיהם של החשודים ימשיכו להיות חסויים", הוסיף השופט מזרחי. "הדין מחייב את החשודים למסור, באופן יזום, כל מידע רלוונטי אודותיהם, ואודות החברה שבשליטתם, ועניין זה אינו מתיישב עם רצונם להסתתר מאחורי איסור פרסום".

לבקשת המשטרה ורשות המסים האריך שלשום השופט מזרחי עד מחר את מעצרו של יאיר ביטון. גם מעצרו של אברג'יל, המרצה עונש מאסר, הוארך עד מחר. יורם ביטון שוהה במעצר בית. המעורבים חשודים בנוסף להלבנת ההון גם בעבירות של מרמה בתאגיד, רישום כוזב במסמכי תאגיד, עבירות מנהלים בתאגיד, עבירות תכנון ובניה ועבירות מס.

במהלך הדיון שלשום טען נציג היאחב"ל, רפ"ק ישי כהן, כי יאיר ביטון קשר קשר פלילי עם אברג'יל להוציא במרמה כספים מב.יאיר. לדבריו בין השניים נערכו שיחות בנושא, והם קשרו קשר עם אחרים להקמת חברת גן רווה הפרטית, הקבלן המבצע של פרויקט סאן וילג' באילת שנמצא בלב החקירה. על פי החשד, גן רווה ששימשה כקבלן המבצע של הפרויקט שצבר הפסדים של 20 מיליון שקלים, ובנוסף כצינור להעברת כספים מאברג'יל לב.יאיר ובחזרה. "נמשכו כספים מב.יאיר שעברו לגן רווה וניתנו למי שלא היה צריך לקבל אותם", אמר רפ"ק כהן והוסיף כי "הוכנסו כספי הלוואות לגן רווה מגורמים לא מזוהים".

"גן רווה היא חוליה בהלבנת ההון", הוסיף רפ"ק כהן. "יש שם דירקטור שנוהל מרחוק. הוסתרו כספים רעים בחשבונות של גן רווה שאותם קיבלה בחוזה שחתמה עם ב.יאיר. הנסיבות שבהן עבר הכסף הן הבעיה. החוזה לא הושלם. היו כאן עבירות מרמה שהן גם מהוות הלבנת הון. מאז הארכת מעצרם של הבכירים בשבוע שעבר נחקרו כ-60 אנשים נוספים והחקירה מתפתחת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות