אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות לוועדים: לא לתמוך בהפגנה להעלאת שכר המינימום צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

ההסתדרות לוועדים: לא לתמוך בהפגנה להעלאת שכר המינימום

ההסתדרות מנסה למנוע תמיכה ביוזמה להעלאת שכר המינימום מאחוריה עומד ארגון כוח לעובדים המתחרה. ההסתדרות: "כל ועד יפעל כרצונו"

29.05.2014, 06:47 | מיקי פלד

ההסתדרות הורתה לראשי הוועדים להסיר את תמיכתם מההפגנה שמתוכננת מחר להעלאת שכר המינימום ל־30 שקל לשעה, כך נודע ל"כלכליסט". דווקא ההסתדרות, ארגון העובדים הגדול והחזק בישראל, לא רק נמנעה מלהביע עמדה לגבי המהלך, אלא אף עושה מאמץ להניא ראשי ועדים מלחתום בשם הוועד על תמיכה בו.

קראו עוד בכלכליסט

לאחרונה קיימו אנשי הסתדרות שיחות עם כמה ראשי ועדים, ובהן נרמז כי מכיוון שמדובר ביוזמה של ארגון כוח לעובדים, המתחרה בהסתדרות, אין זה מן הראוי לחבור אליה. כמו כן, נאמר לראשי הוועדים כי להסתדרות עוד אין עמדה בנושא ועמדה כזו לא תגובש לפני שאבי ניסנקורן ייכנס לתפקיד יו"ר ההסתדרות באופן רשמי בתחילת השבוע הבא.

ח"כ דב חנין, צילום: עמית שעל ח"כ דב חנין | צילום: עמית שעל ח"כ דב חנין, צילום: עמית שעל

עם זאת, בהפגנה צפויה להיות נציגות של ועדים השייכים להסתדרות, כמו עובדי הבנק הבינלאומי והעובדים הסוציאליים. מהרשימה של הוועדים התומכים הוסרו שמות ועדים כמו כלל ביטוח וטבע, שבתחילה הביעו תמיכה בהצעה להעלאת שכר המינימום.

הצעת החוק של ח"כ דב חנין (חדש) זוכה עד כה לתמיכה של 64 ח"כים, איש מהם אינו מסיעת יש עתיד. במשרד האוצר מתנגדים באופן מסורתי להעלאה של שכר המינימום, בטענה כי הדבר יגדיל את ההוצאות של המעסיקים ועלול להוביל לפיטורים.

למרות התמיכה הרחבה יחסית בהצעת החוק, ספק אם כאשר תעלה ההצעה לקריאה טרומית בעוד כחודש וחצי היא תאושר, ובוודאי לא בשלבים מאוחרים יותר אם תגיע לאישור ועדת השרים לחקיקה.

מההסתדרות נמסר: "כל ועד יכול לפעול לפי שיקול דעתו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
ראו,, מדובר על עובדים שלא מגיעים לשכר של 5,000ש"ח,
ראו מה זה ? מדובר על עובדים קטנים, עובדי חברות כו"א,נקיון, קבלנים ,ועו'ד. שבשבילם 30 ש"ח לשעה היא שאלה של עזרה גדולה בחיים, לעומת יוקר המחיה שעלה ועולה כל הזמן, השכר לפוליטיקאים מתעדכן מידי שנה בעשרות מאות עד אלפי ש"ח, למרות ההטבות שבו הם בכלל לא ל"בזבז"למעשה כלום על חייהם ,ולמרות שההון העצמי שלהם,גדול מאוד, אם היה קיצוץ בשכר של כל פוליטיקאי ב500-1000ש"ח , או בבזבוז גורף של כספים, ע"י שכירת פקידים למינהם, חברות פרסום, ואינספור מליוני ש"ח שבהם אין צורך,(לפחות במצב הקיים של יוקר המחיה שבה נוצר עי" המדינה) וכמובן שהכסף הזה היה מגיע לרווחת הציבור האזרחים הנזקקים נואשות להשלמת השכר הנמוך בעיקר, אילו שמנסים לחיות על שכר מינימום,,שלהם כמובן אין דירות לחיות, ושכר לדירה גוזל כמעט את את רובו, והשאר שנותר למיסים, ובקושי אוכל ,ולכן נאלצים כמובן להשלמת הכנסה מהמדינה ,בכדי לחיות, או לשרוד. המדינה כל הזמן מפרסמת שיש מעט אזרחים כאילו במדינה, שחיים כמו כלבים, מחפשים אוכל בפחים, וילדים רעבים, ועניים רבים, (למרות שנאלצים במס' משרות בד"כ) נראהלי שגם אם ביבי יראה גוויות של עניים, או חסרי ישע ברחובות, הוא יעשה כלום לעזור להם. במהירות ---- סליחה טעות!!!! ---אבל הוא יבטיח לעזור, - אבל זה רחוק מלקיים .
המדינה, רוצחת בדם קר.  |  29.05.14
לכל התגובות