אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנרב פרשה מעסקת הקומבינציה עם עדי קייזמן בשכונת בבלי צילום: דרור כץ

מנרב פרשה מעסקת הקומבינציה עם עדי קייזמן בשכונת בבלי

קייזמן יחד עם היזם רן אפרת ומנרב חתמו על העסקה להקמת בניין לדיור מוגן על המתחם המסחרי של קולנוע דקל; אלא שבעלי העסקים במקום סירבו לחתום על הסכם שמאפשר הבנייה ומנרב החליטה לצאת מהפרויקט

29.05.2014, 10:25 | דותן לוי

עסקת הקומבינציה המתוכננת בין חברת מנרב ליזמים עדי קייזמן ורן אפרת לא תצא אל הפועל. חברת מנרב דיווחה אתמול (ג') כי העסקה עליה חתמה ביוני 2011 לא תתאפשר כיוון שהתנאים לקיום ההסכם לא מולאו. הכוונה היא להחתמת בעלי החנויות במתחם על הסכמה לפרויקט, מהלך ששני הצדדים לא הצליחו לקדם.

קראו עוד בכלכליסט

רן אפרת ועדי קייזמן , צילום: אוראל כהן רן אפרת ועדי קייזמן | צילום: אוראל כהן רן אפרת ועדי קייזמן , צילום: אוראל כהן

קייזמן רכש את קולנוע דקל בשנת 2007 מידי חברת א.ד. מטלון בתמורה ל-6.8 מיליון דולר. התוכנית למתחם הייתה לבניית 100 דירות יוקרה המיועדות לבני גיל הזהב ובשטח של כ-5,700 מ"ר וכן שטחי מסחר וחניון תת קרקעי. כאמור, 4 שנים לאחר מכן נחתמה עסקת הקומבינציה עם מנרב כאשר בהסכם בין החברות סוכם כי מנרב תהיה מחויבת לעסקה רק במידה ובעלי החנויות יחתמו על הסכמה.

המשא ומתן התנהל עם בעלי החנויות כאשר על הפרק היו שתי אפשרויות עיקריות: הריסת המתחם המסחרי הקיים ובניית מתחם חדש תחתיו. אפשרות זו העלתה סוגיות רבות מצד בעלי החנויות כגון היקף הזכויות שיקבלו במתחם החדש, פיצוי על התקופה שבה יסגרו החנויות וכו'. האפשרות השניה היא הותרת המבנה הקיים על כנו ובניית מתחם חדש מעליו.

לדברי שמואל שוב המייצג את בעלי החנויות, "בעלי החנויות התקדמו במשא ומתן להסכם. ככל הנראה מערכת היחסים בין שתי הקבוצות הוא זה שהוביל ליצאיתה של מנרב מההסכם".

מהיזמים עדי קייזמן ורן אפרת נמסר: "ניסינו לקדם מתווה מסוים במסגרת לוחות זמנים קבועים עם מנרב הדבר לא יצא לפועל בשל אילוצים של באי הכוח של בעלי החנויות אנחנו כבעלי הקרקע נמשיך לקדם את הבניה במתחם והפרויקט ימשיך, ייתכן שנחליט על שינוי המתכונת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות