אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תקציב המזון של מעון משפחת נתניהו - 160 אלף שקל בשנה צילום: קובי גדעון, לע"מ

תקציב המזון של מעון משפחת נתניהו - 160 אלף שקל בשנה

ועדת המכרזים אישרה את התקציב - כ-13 אלף שקל בחודש; כמו כן אושרו 140 אלף שקל לרכישת מזון עבור משרד ראש הממשלה

29.05.2014, 20:24 | רוני זינגר

160 אלף שקל - זה התקציב השנתי של מעון ראש הממשלה עבור קניות בסופר ובמכולת. התקציב אושר לאחרונה בוועדת המכרזים של משרד ראש הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

הוועדה אישרה תקציב כולל של 300 אלף שקל עבור המעון הרשמי ומשרד ראש הממשלה. מתוך הסכום הזה, 160 אלף שקל בשנה, שהם כ-13 אלף שקל בחודש, נועדו לרכישת מזון עבור המעון הרשמי של ראש הממשלה; עבור המשרד אושרו 140 אלף שקל לרכישת מזון לישיבות הממשלה, דיוני הקבינט ועשרות פגישות נוספות שמתקיימות מדי יום בלשכת ראש הממשלה.

ועדת המכרזים דנה ב-9 במרץ ב"התקשרות עם סופרים לטובת רכישת מוצרי מזון עבור המשרד ומעון ראש הממשלה". הבקשה שהוגשה היתה לאישור תקציב של 300 אלף שקל בשנה לרכישת מוצרי מזון מסניפי רשתות שיווק בירושלים - שופרסל, מגה, רמי לוי, אושר עד, קואופ וזול בגדול.

בני הזוג נתניהו, צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ בני הזוג נתניהו | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ בני הזוג נתניהו, צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בבקשה נכתב כי אף שהמשרד ערך מכרז בין הספקים, התברר כי אינם מעוניינים להשתתף בהליך שכזה, וכי אי אפשר להתחייב על מחיר המוצרים הקבוע לאורך השנה. מאחר שכך, נדרש הליך של אישור פטור ממכרז והתקשרות עם רשתות השיווק שנבחרו.

מכל רשת שיווק נקבע כי יירכשו מוצרים בסכום של עד 50 אלף שקל בשנה. ב-13 במאי אישרה הוועדה את תקציב הסופרים המבוקש.

לפני כמה חודשים פירסמה לשכת ראש הממשלה, בפעם הראשונה, את דו"ח ההוצאות השנתי של המעון - בעקבות בקשות של התנועה לחופש המידע. מהנתונים שפורסמו עלה כי הוצאות בית ראש הממשלה על מזון ואירוח רשמי בשנת 2013 הסתכמו ב-246 אלף שקל, ירידה לעומת 480 אלף שקל ב-2012. בסך הכל עמדו הוצאות בית ראש הממשלה ב-2013 על 2.44 מיליון שקל לעומת 3.22 מיליון שקל בשנה שקדמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות