אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני פינלנד ודנמרק: ישראל - המדינה שבה מחיר האושר הוא הזול ביותר צילום: shutterstock

לפני פינלנד ודנמרק: ישראל - המדינה שבה מחיר האושר הוא הזול ביותר

כך לפי דירוג חדש של בלומברג שמסתמך על נתוני הבנק העולמי על התמ"ג לנפש ונתונים מחברת גאלופ על מידת האושר של התושבים

04.06.2014, 21:10 | בלומברג

כמה עולה האושר?, צילום: shutterstock כמה עולה האושר? | צילום: shutterstock כמה עולה האושר?, צילום: shutterstock

ישראל היא המדינה שבה מחיר האושר הוא הזול ביותר - כך עולה מדירוג חדש של סוכנות הידיעות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

הסוכנות דירגה את שווי האושר במדינות שונות בעולם, לפי נתונים שנאספו מהבנק העולמי על התמ"ג לנפש במדינה, ונתונים שנאספו מחברת גאלופ על מידת האושר של התושבים.

לצפייה בדירוג המלא - הקש כאן

בבלומברג ניתחו את הנתונים, שהתייחסו לשנים 2010 עד 2012, ומצאו ש"נקודת אושר" - בסולם של 1 עד 10 - עולה בישראל 4,491 דולר, בעוד שבפינלנד ובדנמרק שבאות אחריה בדירוג עולה נקודת אושר 4,762 דולר ו-4,769 דולר, בהתאמה.

המדינות שבהן האושר הוא היקר ביותר, לפי הדירוג של בלומברג, הן סינגפור, לוקסמבורג וקטאר, שם עולה נקודת אושר לא פחות מ-14,609 דולר.

מאושרים גם לפי ה-OECD

לפני כשבוע וחצי השיק ארגון ה-OECD מדד אלטרנטיבי לאיכות חיים שכולל 20 קטגוריות ב-11 סקטורים ומדרג 34 מהמדינות החברות בארגון. המדד בוחן תחומים שנעים בין "שביעות רצון מהחיים" ועד זיהום אוויר.

הארגון השיק כלי אינטרקטיבי שמאפשר למשתמשים לשנות את המשקל של כל סקטור לפי חשיבותו בעיניהם. הביצועים של ישראל בכמה מהקטגוריות למדידת איכות החיים הם טובים ובסך הכל הישראלים מרוצים מהחיים. כשנשאלו, 72% מהישראלים אמרו שהם מרוצים מהחיים שלהם, יותר מהממוצע במדינות ה-OECD, שעומד על 59%.

ומה אומר מדד האושר העולמי?

אולם, על פי סקר שפרסם מכון גאלופ לפני כשבועיים, קיבלה ישראל ציון של 66 נקודות בלבד במדד הרווחה האישית לשנת 2013. לפניה ניצבת גינאה עם אותו הציון ואחריה מגיעה ניגריה עם 65 נקודות. בסקר קודם שנערך ב-2012 ישראל קיבלה ציון דומה של 65 נקודות. בסיכום הכולל ישראל הגיעה למקום ה-85 מתוך 140 מדינות שהשתתפו בסקר הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
ברור שיהודי שגר במדינת היהודים ירגיש מאושר
כי הזיכרון הקולקטיבי שלנו מצביע על כך שהחיים היו יכולים להיות הרבה יותר קשים אם לא הייתה מדינת ישראל וכולנו היינו חיים בגולה כפי שהיה לפני 66 שנה. היהודים היו שנואים נרדפים ולעתים קרובות נרצחים בפרעות או באמצעים מסודרים ומחרידים יותר כמו בשואה. אז בטח שאנחנו מאושרים כי אנחנו חיים במדינה שבה לא רודפים אנשים רק בגלל שהם יהודים אנחנו חיים במדינה שכל יהודי ראשי לממש את עצמו למען עצמו ומשפחתו ויכול לעבוד בכל מקצוע שהוא יבחר ולא נתון למגבלות של כל מיני שליטים. אז נכון שעושקים אותנו ובעלי ההון והממשלה מנצלים אותנו אבל יחסית אנחנו חופשיים ומאושרים לעומת מה שהיה יכול להיות לנו בגולה. אז נכון שהיום יש את ארה"ב שבה יהודים יכולים לחיות בכבוד ובשיוויון אבל הזיכרון הקולקטיבי שלנו בא מאירופה ומדינות ערב ולא משם.
חם או יפת  |  05.06.14
9.
המדד נבנה רע. אין משמעות לתוצאות מעבר לכך שהתל"ג לנפש בישראל הוא נמוך
כנסו לקישור שבכתבה והסתכלו על הנתונים. רק 23 מדינות נכללות במדד הזה. רובן מדינות עשירות. ישראל היא המדינה בה התוצר לנפש (בכח קניה) הכמעט הכי נמוך במדד. השונות של התוצר לנפש בין המדינות השונות - הוא גבוה. השונות של מדד האושר של גאלופ בין המדינות השונות - הוא נמוך. לכן המדינות בעלות התוצר לנפש הגבוה - נמצאות בתחתית המדד של בלומברג. והמדינות בעלות התוצר לנפש הנמוך - בראש המדד של בלומברג. למה ישראל היא במקום הראשון במדד של בלומברג ? פשוט, כי בישראל התוצר לנפש (בכח קניה) הוא נמוך יחסית למדינות האחרות. זה הכל. אין שום משמעות מעבר לזה. אם בלומברג רוצים שלמדד שלהם תהיה איזושהי משמעות, הם צריכים "לנרמל" את הנתונים שלהם.
פיזיקאי  |  05.06.14
לכל התגובות