אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טלטלה בפייפאל: הנשיא עובר לפייסבוק צילום: בלומברג

טלטלה בפייפאל: הנשיא עובר לפייסבוק

דיוויד מרקוס, העובד הבכיר ביותר בשירות התשלומים הפופולרי שבבעלות איביי, צפוי לנהל את פעילות הצ'ט של פייסבוק. המינוי עשוי להצביע על כוונתה של פייסבוק להוון את שירותי המסרים שלה, בראשם ווטסאפ

10.06.2014, 11:09 | עומר כביר
נשיא שירות התשלומים המקוון פייפאל, דיוויד מרקוס, הודיע במפתיע על עזיבתו את החברה ומעבר לפייסבוק - שם יעמוד בראש פעילות המסרים המידיים של הרשת החברתית.

קראו עוד בכלכליסט

"אחרי התלבטויות רבות, החלטתי שהגיע הזמן לעבור למשהו שקרוב יותר למה שאני אוהב לעשות מדי יום", כתב מרקוס בחשבון הפייסבוק שלו. “בזמן שעוד שקלתי מה לעשות נפגשתי עם מארק צוקרברג. הוא חלק אתי חזון מלהיב לעתיד המסרים המיידיים במובייל".

"בהתחלה, לא ידעתי אם אני רוצה עוד עבודה בחברה גדולה, אבל ההתלהבות של מארק וההיקף חסר התקדים של פייסבוק בכל הנוגע למשתמשים ניצחו. אז... כן. אני נרגש לעבור לפייסבוק ולהוביל את מוצרי המסרים המיידיים של החברה. ואני מצפה לשוב וללכלך את הידיים - ולבנות משהו חדש ומשמעותי בקנה מידה גדול. פייפאלים, תמיד תהיו בלבי".

דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל היוצא, צילום: בלומברג דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל היוצא | צילום: בלומברג דיוויד מרקוס, נשיא פייפאל היוצא, צילום: בלומברג

לא ברור מדבריו האם במסגרת תפקידו יהיה מרקוס ממונה גם על פעילות ווטסאפ, שפייסבוק רכשה תמורת סכום בלתי-סביר של 19 מיליארד דולר, או שרק יוביל את פיתוח מוצרי המסרים המיידיים של הרשת החברתית עצמה.

מרקוס החלה את דרכו כיזם והצטרף לפייפאל לפני כשלוש שנים, לאחר שזו רכשה את Zong, סטארט-אפ לרכישת טובין דיגיטליים שהקים וניהל. הוא מונה לנשיא פייפאל (לחברה, שנמצאת בבעלות איביי, אין מנכ"ל והנשיא הוא בעל התפקיד הבכיר ביותר בה) באפריל 2012 בעקבות פרישתו של הנשיא אז, סקוט תומפסון, שמונה למנכ"ל יאהו (תפקיד שממנו נאלץ לפרוש אחרי זמן קצר כשנחשף ששיקר בקורות החיים שלו).

הניסיון הרחב של מרקוס בעולם התשלומים המקוונים אינו נוגע לשירותי מסרים מיידיים. עם זאת, ייתכן שהוא מצביע על רצונו של צוקרברג למצוא דרכים להפוך את שירותי המסרים המיידיים של החברה למקור הכנסה, ייתכן שבאמצעות העברת כספים בין משתמשים או בין משתמשים לעסקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות